Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi húsfogyasztás?

Napi húsfogyasztás?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire árthatok ezzel az étrenddel magamnak?


Reggeli: paprika, paradicsom, uborka, hagyma, sárgarépa, újhagyma (retek, jégsaláta, karalábé) - ezekből vegyesen eszem + 100 gramm csirkemellsonka / kb. 50-100 gramm cottage cheese, 2-3 szelet abonett.

Kávé + édesítőszer + 2-3 dl cukormentes mandulatej.


Tízórai: kefír vagy zöldalma.


Ebéd: Húsleves (kb. egy pulykanyak (200 g) + csirkecomb, csirkemell, csirkemáj vegyesen (200-300 g) + rengeteg zöldség, ami a húslevesben van (2-3 sárgarépa, 1 fehérrépa, kisebb karalábé, kisebb zellergumó, fokhagyma). Ezután grillcsirke (kb. 3-4-500 gramm - mikor mennyit kívánok...). + jégsalátából, retekből, lilahagymából és paradicsomból vegyes köret + kovászosuborka és csemegeuborka, mellé pedig zellerpürét készítettem (tej és vaj nélkül, csak simán natúr, pici só és vegeta + petrezselyem).


Vacsora: Ugyan az, mint az ebéd, csak kevesebb adag (általában).


Mostanában céklát is főzök, azt is eszem, attól is jobban érzem magam ebéd után.


Anorexiából gyógyulok és rettenetesen kívánom a húst... viszont a hihetetlen mennyiségű zöldségeket úgyszintén és nem tudom, hogy milyen oknál fogva, de nem érzem soknak, hiába tűnik annak(A hasam természetesen étkezés után feszül stb..., de ez jó érzéssel tölt el, puffadásom is szokott lenni, illetve mióta ennyit eszem sajnos ödémásodom: mind a két lábam és a hasamon is egy csíkban). Nem tudom most a gyógyulási időszakban ez mennyire tesz jót nekem? Erősebbnek erősebb lettem, sőt... már egyre többet tudok menni és nem fázom olyan sokszor. Az édességet érdekes módon megeszem, de nem kívánom, csak egyfolytában a húson és a zöldségeken jár az agyam, amikor éhes vagyok, nagyon szeretem az ízét. 2-3 hónapja még majdnem semmilyen állati téplálékot nem fogyasztottam, sem tejtermékeket.

Ha valakinek van tapasztalata, vagy tud tanácsot adni, esetleg megnyugtatni vagy rávezetni a helyesebb étrendre, azt nagyon megköszönöm! Kb. 2 hete majdnem minden nap ezt eszem.



2018. jún. 29. 12:14
 1/2 A kérdező kommentje:
20 / F és 170cm /47 kg vagyok.
2018. jún. 29. 12:16
 2/2 Merovingii ***** válasza:

Az étrend nem rossz , de a mennyiség igen !

Ha kiszàmolod a kalóriamennyiséget akkor az sok....de mindenképp kell , ha szeretnèl felszedni egy kis pluszt!

Szerintem rendben van !

2018. júl. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!