Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek forduljak orvoshoz?

Szerintetek forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Pár hónapja nincs étvágyam. Régebben normálisan volt reggeli, ebéd, vacsora, azonban 2 max. 3 hónapja egész nap elvagyok 1-2 szendviccsel. Még azt hozzáteszem, hogy pont ekkortól kezdve figyelek arra, hogy eleget igyak is (mert hát a folyadék is fontos). Meg is van a kb. 2 liter naponta, így viszont megtelítődik a gyomrom, és nem kívánom az ételt.

Kb. olyan 48-50 kg voltam (163 cm), most 45. Ez már súlyos? Sokan mondják, hogy "Elfogysz" meg ilyenek, de hát basszus, mit csináljak? Tömjem magamba az ételt, akkor is ha már szinte rosszul vagyok tőle? Vagy menjek el szakemberhez?


2018. júl. 16. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:
A háziorvoshoz elmehetsz, az biztos, hogy nem árt. Remélhetőleg semmi bajod nincs, esetleg a stressz vagy a nyári meleg, de egy laborvizsgálat biztos nem árt. És inkább többször egyél kevesebbet, attól nem leszel rosszul.
2018. júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Igen, tömd magadba az ételt, ha nem mész orvoshoz, enni KELL. Persze elég szerencsétlen dolog, hogy tönkrement a természetes éhségérzeted, pláne ha tényleg rosszul leszel tőle, akkor én se ennék (de próbáltad? 1-2 falatot sem bírsz, amikor már rég csak ittál? 2 liter víztől az ember még vígan éhes szokott lenni s nem iszol meg minden pár órában ennyit), úgyhogy inkább szakember.

De pl. abba a 2 liter vízbe rengeteg kalória is belefér, ha akarjuk. Attól még rágni is kell, nemcsak folyadékot inni, de minden jobb, mint a brutális, izombontó, anyagcserelassító, elgyengítő, hiányjelenségeket s végül halát okozó kemény koplalás. Étel nélkül nem működsz.

2018. júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!