Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az miért van hogy mostanában...

Az miért van hogy mostanában egyre több az elhízott, egészségtelenül táplálkozó ember?

Figyelt kérdés
Egyre több és több ismerősöm van elhízva. A szomszédunk még a gyümölcsfán termő szilváit is nekem adta mert ők nem esznek gyümölcsöt. Viszont rengeteg húst esznek. A volt osztálytársam aki gyerekkorában mindig sovány volt most nagyon kövér, láttam egy képet rola facebookon. A szomszédaim is elég sokszor rendelnek kaját. Én ugy látom az emberek többségén hogy már egyátalán nem akarnak zöldség-gyümölcsöt enni, pedig nekünk ebből kéne a legtöbbet enni.

2018. júl. 16. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt az egészségtelen táplálkozástól, ahogy írod, másrészt ugye a húskészítmények, tejtermékek tele vannak hormonokkal, ízfokozókkal (gyorskaják), antibiotikumokkal, stb., a növények is vegyszerrel kezeltek egyébként, ezek persze felborítják a hormonrendszert, ill. az ember hozzászokik az ízfokozókhoz, gyakorlatilag majdnem úgy, mint a drogokhoz. Ez is az elhízás irányába hat. És persze a mozgásszegény életmód.
2018. júl. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kevés gyümölcs, sok hús egész jó fogyásra (az embert tipikusan jobban laktatja a fehérje, mint a cukor), nyilván sok egyebet is esznek, elvégre kvázi minden étrenden le lehet fogyni s el lehet hízni...


Régen is sok kövér volt (legalábbis a gyerekkoromban, nem vagyok nagyon öreg), s nekem az a meglátásom, hogy az embereket az egészségük nem érdekli eléggé. Plusz lusták, kényelmesek, nem használják a fejüket, csak tolják a sok számukra vonzó kalóriadús ételt, ha kell, ha nem.


Azt nem tudom, miért nincsenek az emberek oda a zöldségért és gyümölcsért, szerintem csodásak, de hát ízlések és pofonok, ugye. Meg egészségtudatosság is, részben, az ember ízlése változhat is (nekem ugyan zöldség és gyümölcs terén abszolút nem képes rá, amióta felnőtt vagyok, de azért rá tudtam venni magam a csökkentésre, pont a súlyom s részben az egészségem miatt, meg lehet azért szokni a más mennyiséget, nyilván fordított irányban is el lehet mozdulni, annak, akinek az kell).


Az, hogy később lesz kövér az ember, az sok szempontból érthető. Lassul az anyagcsere, az ember elfoglaltabb lesz, elhagyja magát, kevesebbet mozog, tisztelet a kivételnek.

2018. júl. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire igaz, amit az első ír, de az tuti, hogy enélkül is elhíznak az emberek, mivel brutál sokat képesek enni, az ételeik tele vannak zsírral és szénhidráttal egyszerre, ami akár még beleférne, ha lemozognák, de nem teszik.

Néha felmered az amúgy hosszú hajam egyes sós és édes süti recepteket elnézve, fele zsír, fele liszt... S tudjuk, hogy nem mindenki eszik az ilyenből sem 1-2 darabot.

2018. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ha valaki rengeteg húst eszik és semmi zöldség-gyümölcsöt az iszonyú káros a szervezetnek!!!
2018. júl. 16. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Első voltam, persze, kiegyensúlyozottan kell táplálkozni és mértékkel. Nem azt mondom, hogy az adalékanyagoktól híznak el az emberek (ki sem lehet teljesen kerülni őket), de aki többet eszik, az ezekből is többet visz be a szervezetébe, ami az anyagcseréjében is negatív változásokat okozhat, szóval valamilyen szinten hozzájárulhat. Főként a gyorskaja, mert ott gyakorlatilag üzletpolitika, hogy olyan adalékanyagokat, ízfokozókat adjanak az embereknek, vagy akár egyszerűen mértéktelenül sok sót, ami egyfajta függést alakít ki, és egyre többször és többször megkívánják a gyorskaját.
2018. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fáradtak az emberek. Nincs idő sportolni és olcsóbb megvenni a gyorskajat, mint főzöcskélni. A hús mániát én sem értem. Nekem van ismerősöm aki 40 fokban is kolbászt reggelizik..
2018. júl. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert a környezetük is tele van már dagadtakkal, jóformán már csak ilyeneket látnak. Aztán hót komolyan azt hiszik, hogy probléma, ha beesnek 100 kiló alá.
2018. júl. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is ezt vettem észre a környezetemben. 40 felett alig látok normál testalkatú embert, ijesztően kövért viszont sokat. És a gyerekek között is több a duci, mint amikor én gyerek voltam.

Szerintem az a gond, hogy a boltok tele vannak műkajával. Már egy egyszerű kifli is kb. 15 összetevőt tartalmaz. Olyan ételekben is tartósítószer van, amik elvileg más módon is tartósítva vannak (pl. fémdobozos konzervek, sajtok, füstölt húskészítmények, gyümölcslevek). És mindenben van glükóz-fruktóz szirup meg mindenféle elnevezésű cukor. A legtöbb ember megszokásból vásárol, meg sem nézi, mi van az élelmiszerekben, csak az íz és a kinézet számít. Így nem csoda, ha tönkremegy az emésztésük, jön az IR, a cukorbetegség, a pajzsmirigy-alulműködés, az elhízás.

2018. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!