Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túl sok lenne ez a szervezetem...

Túl sok lenne ez a szervezetemnek?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni egy olasz étteremben, ahol minden nap jár egy adag tészta/egy pizza a dolgozóknak.

Még csak egy hete dolgozom ott de annyira fáj a hasam minden étkezés után, hogy nem is tudok rendes mennyiségű ételt megenni.

Lehet, hogy a túl sok szénhidrát miatt van ez? (mert korábban ugye nem ettem ennyi tésztaételt, inkább rizset hússal v főzelékeket stb.)


Köszi az értelmes válaszokat :)



2018. júl. 17. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Gluténérzékenység. Olasz étteremben gondolom van saláta is :) Szerintem cseréld le erre, mert tönkre teszed a bélbolyhokat.
2018. júl. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia! lehet, hogy a sok glutén miatt,nem? biztosan megviseli a szervezeted, ha korábban nem igazán ettél ennyi tésztaételt! jobbulást:)
2018. júl. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akár ez is lehet az ok, igen. Én is rosszul leszek, ha tartósan megemelem a szénhidrátot, van, akinek az nem jó, ez genetika, de ha valamelyest elszoksz a szénhidráttól, az sokat ront a helyzeten s tényleg igen rosszul lehet lenni a többtől.


Aztán persze lehet más is, a több tészta miatt valamiből kevesebbet eszel (vagy ha nem, akkor a kalória nő meg), lehet ez is a gond.


Egyesek még az új munka miatt is képesek lennének fizikai problémákat érezni...

Hagyd el a tésztát és meglátod, rendbejössz-e, eleve nem akarsz beteg lenni, logikus lépés ez.

2018. júl. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És miből gondolod, hogy neked - vagy bárki másnak - pontosan ugyanannyit kéne megenni belőle, mint a többieknek? Mennyi az esélye annak, hogy grammra pontosan ugyanannyitól kell jóllakjon mindenki? Nem kell minden tányérról minden adagot az utolsó morzsáig megenni. Itt van mindjárt a pizza, állítom már a 28-centis "kis" pizza is teljesen feleslegesen nagy mennyiség az embernek. Aztán ha nem akar lemenni, mégis olyan furán néznek rá, meg ő is saját magára. És valóban: legalább 1500 kcal, a napi bevitel 70%-a!
2018. júl. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez velem is íg volt, mikor hasonló helyen melóztam és tészta volt pizzával és felfújtakkal.


Másfél hét után már minden bajom volt, puffadás, görcsök, fájdalom.


Gyakorlatilag nekem bőven elég heti 1x tésztát enni, de van, hogy egy hónapig nem eszem ilyen ételt.


Vigyél magaddal kaját.

2018. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!