Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ételallergiások, vegetáriánuso...

Ételallergiások, vegetáriánusok észrevettétek, hogy mennyire lehúznak minket?

Figyelt kérdés

Néhány példa:


Trappista sajt: 2500Ft/kg

Tejmentes növényi sajt: 5000Ft/kg


Tej: 210Ft/l

Szójatej: 800Ft/l


Húsos virsli: 2500Ft/kg

Szójás virsli: 4000Ft/kg


Kenyér: 250Ft/kg

Gluténmentes kenyér: 2000Ft/kg


A legtöbb alternatív terméknek sokkal kevesebbe kellene kerülni az összetevők alapján, egyedül a gluténmentes kenyér lehetne valamicskével drágább a búzalisztesnél, kb. a duplája de nem közel 1000%-os ártöbblettel.


2018. júl. 17. 15:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
a vegetáriánizmus egy önkéntesen választott életmód. ha nem tetszik valakinek hogy drágább a műhús, egyen valódit, pont. az allergia egy teljesen más kategória és igen, abban igazad van. azért vagytok lehúzva mert muszáj megvennetek a mentes kajákat ígyis úgyis tehát tudnak belőletek pénzt csinálni. ha az a kérdésed hogy miért, hát nyilván a biznisz miatt. a beteg emberek a legnagyobb biznisz a világban, sajnos.
2018. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%

Akinek annyi esze van hogy vegán legyen,az már csak értelmi szintjéből kifolyólag is megveszi 10x annyiért is.

Viszont a nem szellemileg beteg embereket nagyon sajnálom,pl a gluténeseket. Én biztos a hagyományos termék átlagárára szabályoztatnám le az árát a betegeknek,az ára többi részét pedig fizetné az állam TB-re. Csak macerás lenne megoldani azt is hogy bemutass egy igazolványt a pénztárnál hogy jogosult vagy a kedvezményre és nem csak egy spórolós vegán vagy

2018. júl. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyszerüen csak nem kell ilyen "Mütermékeket" venni, hanem amit lehet, otthon készíteni, a többit meg elkerülni!

Én vegán vagyok szója- és gluténérzékenységgel, ennek "ellenére" még soha nem vettem gluténmentes kenyeret, vegánként sem vettem növenyi sajtot, szója(vagy más növényi) tejet, szójás virslit meg végképp nem (mégha a szójától eltekintek is).

Az étrendemet úgy állítom össze, hogy semmiféle "mütej, müsajt, mühús" nincs benne, kenyeret meg keveset fogyasztok, de azt magam sütöm, egyszerre nagy adagot és részletekben lefagyasztom, így havonta max. egyszer kell ezzel foglalkozni.

Szóval itt nincs elhúzás, ezeket egyiket sem kell megvenni, és ha feltétlen ilyen pótlékokat akarsz, akkor te magad is elö tudod állítani, akkor jóval olcsóbb.


Mellesleg nem az összetevök egységára az, ami egy termék végsö árát megszabja, hanem a kereslet nagysága, ugyanis amit kisebb tételben gyártanak, az sokkal többe kerül a gyártónak.

2018. júl. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
36%

ma 15:42-es: láthatólag fogalmad sincs a vegán étrendröl, mert akkor nem írnál olyen ostobaságokat!

A vegánok ugyanis alaesetben esznek glutént - az ugyanis semmi esetben sem nevezhetö állati eredetü élelmiszernek -, tehát a gluténérzékenyeknek való dolgokat csak akkor veszik, ha ök is érzékenyek a vegánságtól függetlenül.

2018. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Ezeknek a termékeknek az előállítása költségesebb, ez jelenik meg az árban. Nem kell vegán/gluténérzékeny összeesküvést kiáltani. Ráadásul ételallergiásoknak jár adókedvezmény is.
2018. júl. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a speciális ételeket drágább és körülményesebb előállítani, mint a hagyományos ételeket. Viszont sokkal kevesebben veszik, mondjuk 100 emberből 1 vesz hetente pár ilyen cuccot.

Így kénytelenek jóval drágábban eladni, különben totális veszteség lenne, és többet nem is gyártanának semmi ilyesmit.

2018. júl. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%

Nos, kedveseim! Vegetáriánus vagyok, és nem, nem választottam. Fura volt anno anyukámnak, hogy amikor terhes volt velem, nem ette meg a húst, mert hányt tőle. Nem tulajdonított neki nagy jelentőséget, egészen addig, amíg el akart kezdeni húst etetni velem. Kihánytam. Nem bírtam megenni soha. Elvittek dokihoz, gyomortükrözés stb... Kiderült, hogy nem termelődik az a bizonyos enzim a szervezetemben, ami a húst lebontaná. Mivel faluhelyen laktam, így is közröhej tárgya lettem, amiért olyan "selejt" vagyok, hogy nem tudom megemészteni a húst.

A fehérjét viszont valahogy pótolni kell. És igen, kicseszés, hogy a szintetikus szar drágább, mint a hús. Ugyanúgy, minthogy lényegesen drágább a teljes kiőrlésű kenyér, mint a fehér.

Kérdező! Igen, kicseszés. A beteg emberekből könnyen lehet hasznot húzni, mert vagy megveszi drágán, vagy nem eszik. Sajnos, ilyen a világ. Hiába, hogy nincs indok sok ilyen termékre, hogy miért ilyen drága, nem tudsz kinél panaszkodni, sajnos.

2018. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Szerintem teljesen mindegy, hogy választott vagy kényszer visz rá, hogy alternatív élelmiszereket kelljen használni, ez nem változtat az árképzés tisztességtelenségén. Az egyetlen amit valamelyest el lehet képzelni árnövelő tényezőként az amit fentebb írtak is, hogy más az ára egy nagyobb tételnek, ez valós. De persze nem annyira mint azt az egészen irreális árkülönbségek mutatják.


Szerintem is szükség lenne valamiféle szabályzásra, de nem TB támogatásra, ezek a termékek egyszerűen nem érdemlik meg ezt az extrém árbevételt. Gondoljunk már bele egy liter szójatej alapanyaga nem kerül annyiba, mint a takarmány amit egyetlen nap megeszik egy tejet adó tehén.

2018. júl. 17. 16:31
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem vettem észre, mondjuk én túl szegény vagyok és túl speckó diétán élek ahhoz, hogy túlárazott feldolgozott ételeket vegyek (amit a diétám tilt is). A gluténmentes liszt 400 ft/kg-tól megvan, szóját még kevésbé eszem, mint húst, a tojás pedig megéri az árát...

A növényi tejem igen olcsó, magam készítem percek alatt.

Növényi nemsajtra nem vágyom, igaz, én eszem rendes sajtot, de igyekszem minimalizálni (párszor azért csináltam effélét is, mert kíváncsi vagyok, kellemes volt).


Ha nem vagy kényelmes (én lusta vagyok, de tejet és kenyeret készíteni igazán szinte semmi időt, energiát nem igényel) s nem akarsz műdolgokat, simán megkapod a rendes ételeket jó áron.

2018. júl. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Igaz, jut eszembe, nekem meg 2000 ft/kg-os az édesítőm és sok lisztem :D De nem kell ezeken élni, ezek csak apró luxusok, totálisan ki is hagyhatók lennének, de velük sokkal jobb :P.


Ahogy már írták, a kereslet sokat számít. A Coca-cola szerinted olyan sokba kerül? Dehogy, csak nagyot kaszálnak rajta, mert megtehetik.

Rengeteg túlárazott étel van, apró édességektől kezdve... A strandokon, fesztiválokon is hatalmas az árrés. Ez ilyen, nem a bekerülési költség számít csupán (ami ritkább cuccoknál maga is magasabb, de nem annyira, mint amit a végső ár mutat).

2018. júl. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!