Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sokan miért mondanak le...

Sokan miért mondanak le teljesen a zöldség-gyümölcsök fogyasztásáról amikor nekünk ebből kéne a legtöbbet enni?

Figyelt kérdés
Sokan egyátalán nem esznek zöldség-gyümölcsöt ,holott az emberi szervezetnek pont erre lenne a szüksége nagyrészt. Ehelyett sokan rengeteg húst illetve hústerméket (májkrém, löncshús stb) esznek nagyrészt. Illetve sokan veszik a bolti szemétkajákat: chips, cola stb.És még a gyorséttermi káros kajákra is rengetegen költenek. Szerintem ez nagyon káros táplálkozás. Ha az emberek nem változtatnak ezen akkor a későbbiekben komoly gondok lehetnek.

2018. júl. 17. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
aZéRt mErT aZ eMbErEk ÍzLéSe KüLöNbÖzŐ????
2018. júl. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Neked ez miben okoz problemat?
2018. júl. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Mert finomak és mivel nem váltanak ki azonnali negatív reakciót nem veszünk tudomást a későbbiekben kialakuló betegségekről, amit ezek a trashfood-ok okoznak.
2018. júl. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
3-as vagyok. Annyit tennék még hozzá, hogy sokan nem szeretik a gyümölcsöket, zöldségeket és egy rántott hús nyilván sokkal laktatóbb, kevesebbet kell fogyasztani, ezáltal olcsóbb. Én vegetáriánus vagyok, viszont nagyon sok krumplit, tésztát fogyasztok ami szintén negatív hatással van a testemre, de mivel evés után azonnal ezt nem érzem, mondjuk csak hetek múlva látom, hogy a 10 pizzától híztam 4kgt, ezért annyira nem foglalkoztat. Olyan, mint a dohányosoknak a cigi... mindenki tudja, hogy mi lesz a következménye, mégsem gondolnak bele, mert amikor szívják jó érzés. :)
2018. júl. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert az emberek túlnyomó többségének egyszerűen nincs akaratereje. Én is iyen voltam korábban, aztán váltottam. Ma már 2 naponta tartok önálló gyümölcs-étkezéseket, a zöldségeket pedig ebéd után nyersen, vagy a vacsorához (szenvicsre rákarikázva) szoktam fogyasztani. Chipset, kólát nyagyon ritkán veszek, gyorsétterembe is csak akkor megyek, ha nincs idő másra. Az édességek iránti vágyamat pedig általában müzlivel és görög joghurttal elégítem ki, így csak nagyon ritkán vágyom fagyira, vagy süteményre. Nem csoda, hogy más hosszú ideje tartom a 178 cm-es magasságomhoz a 72-73 kg-ot.
2018. júl. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5

Jól tetted. :)

Ilyen irányba kéne változnia a többi embernek is.

2018. júl. 17. 19:44
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Dehogy kellene ebből enni a legtöbbet. Be kell vinni a szükséges tápanyagokat és kész. Ezt kevés (a régi normám szerint minimális alatti) zöldséggel és nulla gyümölccsel is megoldom, ha nagyon ügyes vagyok, de én imádom ezeket, aki utálja őket, az akár le is nullázza, ami trükkös, de elvileg működhet. Akárhogyan is, az ő dolga.


Elsősorban fehérje, némi zsír, sokféle vitamin és ásványi anyag kell. Cukor nekem egyáltalán nem, persze másnak sem, de nekem a gyümölcs igen kevéssé játszik szerepet a tápanyagbevitelemben, csak egy kellemes kis nasi, amit igyekszem minimalizálni.

A zöldség fontosabb, de azzal sem szállhatok el, mert az rengeteg szénhidrát és kalória s azok másból is jönnek.


A többi, amit írsz, nos, azzal jobban egyetértek. Sajna az embereket ez nem érdekli eléggé, de nincs egyetlen egészséges életmód, így aki tényleg kilószámra akar zöldséget és gyümölcsöt lenyomni mások torkán, annak nincs igaza. Nem tudom, te milyen szintre gondolsz s milyen ételekre még, hisz a zöldség és gyümölcs még vajmi kevés, makrók terén is problémás túlzottan rájuk fókuszálni.

2018. júl. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!