Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A puffasztott köles, puffaszto...

A puffasztott köles, puffasztott búza, puffasztott rozs, puffasztott rizs luxuskalóriának számít vagy profitálhat belőle a szervezetem?

Figyelt kérdés

Árulnak a boltokban olyan puffasztott búzaszeletet is, amin csoki van, vagy nem szeletekben hanem csipsz formájában árulnak puffasztott rozst/búzát/kölest (a kölesből van natúr is meg olyan, ami csokival van bevonva). Ezek például egy natúr 3,0 %-os joghurttal vagy 3,2 %-os kefírrel és zöldséggel egy délutáni snacknek elmennek ebéd és vacsi között vagy igazából semmi értékes tápanyag nincs bennük?

Nem szeretnék fogyózni, úgyhogy ez nem szempont. :)

Nem vagyok szakértője az ételeknek és lehet, hogy a tudatlkanságomat fájdalmas olvasni, de kérlek Titeket, ne indulatosan válaszoljatok!


Előre is köszönöm a segítséget!



2018. júl. 18. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:

A rizs az akkor is rizs, ha felpuffasztják, ekvivalens vele, amennyire tudom. A puffasztástól nem tűnnek el a tápanyagok... Ugyanez a többi gabonára.

Láttam már testépítőt, aki valamiért nem tudott sok főtt rizst enni, de puffasztottból rengeteg bement, egyszerűen az volt neki a rizs. Hisz az.

2018. júl. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nettó szénhidrát, plusz esetleg némi rost. Sok haszna nincs, max. az, hogy kenyér helyett van miből szendvicset készíteni.

A csokival bevont az meg egészséges ételnek álcázott cukros nasi.

2018. júl. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 20. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!