Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnék véglegesen lefogyni?

Hogy tudnék véglegesen lefogyni?

Figyelt kérdés
169cm vagyok és most 70 kg ha nem több. Mindig ha lefogytam, általában 10 kg-t,valamikor vissza jött. Folyton ez megy évek óta. Szerencsére olyan testalkatom van, hogy vastagabb csontozatú, ezért a hízásom nem annyira drámai, mint ha alacsony lennék és egyből meglátszana, a súly ilyenkor egész turhetoen eloszlik, engem még is zavar, mert tudom, lehetnék vékonyabb is. Jártam konditerembe, futni, régen csoportos órákra, de ha valami miatt abba hagytam, egyből elkezdtek gyarapodni. Tudom a megoldás a mozgás lenne mellette, amit máskor is csináltam. De mit tegyek, hogy ne jöjjön vissza a jojo effektus...nagyon szeretem az édességet, péksütiket, probálom kerülni, de sajnos néha kísértésbe esek, főleg este. Most áltam át a lakto-ovo vegetáriánus étrendre, szerencsére nem kell mindent mellőznöm, jól megy,eszek mostanság sok gyümolcsot, ami bár sok cukrot tartalmaz, még is jobb, mint a süti,csoki,pékség...Tanácsot kérnék,hogy ha nem mindig jönne össze a mozgás, mit tehetnék ez ügyben, mert ahogy haladok a korral,mint ha nehezebb is lenne lefogyni. 25/L

2018. júl. 19. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Többet eszel mint amennyit elégetsz, ennyire egyszerű. Egyél kevesebbet, vagy mozogj többet. Kevesebbet enni lényegesen egyszerűbb.
2018. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz. Nyilván azért hízol vissza, mert túl sokat eszel az aktivitásodhoz képest. Ehetsz édességet és bármit, bármikor, de arra ügyelj, hogy a napod ne legyen kalóriatöbbletes, ennyi. Van, akinek ez automatikusan megy, van, akinek ez jó étrenden automatikusan megy... S van, akinek jobban kell ügyelnie.

Mivel sokunk képes édességet enni jóllakottan is, akár nagy mennyiségben, a laktató hatásuk sem mindig jó, ezért édességekkel (s ilyen a péksüti is) könnyebb elszállni, mint a számunkra leglaktatóbb ételekkel (kivéve, akinek ezek a laktató ételek). A sok gyümölcs sok cukor, nekem az is gondot okozna. Van egy alapos gyümölcsöskertem, plusz mindig van itthon banán, szeretem a gyümölcsöket, de szerencsére tudok mértéket tartani, így OK. Más étrenden s más működéssel (van, akit jól laktat a gyümölcs) sokkal több gyümölcs beleférne, persze rengeteg gyümölcs + rengeteg kenyér + rengeteg egyéb + kevés mozgás az sehogysem... Jól kell elosztani a keretet. Nekem beférnek merészebb dolgok is - HA a többi ételemet már igen gondosan választom meg s azért nem szállok el a mennyiséggel túlzottan.

2018. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!