Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez megfelelő...

Szerintetek ez megfelelő tápanyag bevitel szempontjából?

Figyelt kérdés

Ez megfelelő tápanyag bevitel egy 18 éves nő számára?

Sok, vagy kevés kcal? Min kellene még változtatnom?


Leírom egy átlagos napomat.

Reggeli: kávé 1 dl tejjel, néha zabkása vagy tojás

Tízórai: 1 barack

Ebéd: sajttal sütött csirkemell, rizs - általában valamilyen zöldséget is eszem hozzá..

Uzsonna: 2 szelet görögdinnye, kávé

Vacsora: apró hús, 1 alma


Általában ebédre és vacsorára rizst eszem, néha krumplit, és sok húst, zöldséget, túrót.

Fehér lisztet szinte sosem eszem, cukrot viszont szoktam, ugyanis heti 1 alkalommal eszem édességet, vagy 1-2 havonta pizzát, 2/-3 havonta pedig tésztát.



2018. júl. 23. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen nem írtál mennyiségeket, úgyhogy ez szinte akármennyi kalória lehet. Láttam már 100 és 1200 kcalos zabkását is. Még ha feltételezem, hogy normál adagokat eszel, akkor is nagy a szórás. Ráadásul az egyik 18 éves nőnek 1400 kcal kell, a másiknak 3200, vannak alacsony, cérnavékony, inaktív és magas, izmos, aktív nők is.


A zöldséget kicsit keveslem, amúgy jó ételek ezek szerintem. Fehérje, kis zsír, szénhidrát normális forrásokból... Ha a mennyiségek is jók, ez ránézésre tetszetős így. Persze nincs Chronometer vagy tápanyagtáblázat a fejemben, de akkor sem tűnik rossznak.

2018. júl. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazad van!

Általában ha csirke akkor 2 szelet, ha disznó hus akkor 1-2, rizsből olyan 2 maréknyi, zabkása pedig 2 dl tej, és 60-70 gramm zab.


Köszönöm a választ.

2018. júl. 24. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!