Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit kell fogyasztanom, hogy a...

Mit kell fogyasztanom, hogy a vese egészségét javítsam/fenntartsam (pl. : a májam egészsége érdekében nincs alkohol és dohány + máriatövis magolajat fogyasztok)?

Figyelt kérdés
2018. júl. 26. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmit, a vese alap esetben magától is rendben van.
2018. júl. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vizet kell inni
2018. júl. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tőzegáfonya jó a húgyutak védelmére. Kerülni kell a vesekövességre hajlamositó ételeket, + sok folyadék!
2018. júl. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok folyadékot kell inni, ezenkívül a túl sok fehérje megterheli a vesét, tehát pl a testépítő étrend nem javasolt.
2018. júl. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A napi fehérje bevitelem mindig 100g alatt van. Kb. átlagosan 50-60g közötti. (80kg vagyok és férfi nemű). Sok vizet iszom, viszont sok kávét is szoktam fogyasztani. Gondolom az oxalátsav tartalma miatt nem ajánlott. Mondjuk tejjel vagy kávékrémporral iszom mindig. Mivel magában nem bírom. Üdítő italokat nem szoktam inni (gondolom a citromsav/foszforsav miatt nem szabad).



A kávét le akarom majd cserélni koffein tablettára. És helyette pótcselekvésként majd menta teát akarok iszogatni reggelente/napközben. Ez jó ötlet?

2018. júl. 27. 17:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Csökkenteni az állati fehérjét (hús,tejtermékek,tojás) és sok zöldség-gyümölcs!
2018. júl. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!