Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szénhidrát mentes diéta alatt...

Szénhidrát mentes diéta alatt fogyasztóak a poliolok (cukor alkohol)? 20/N

Figyelt kérdés
Nem igazán vagyok biztos benne, de elvégre azok változatlan módon ürülnek is a szervezetből

2018. aug. 1. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem létezik szénhidrátmentes diéta, legalábbis az élettel tartósan összeegyeztethető nem.


Egyébként merőben egyéni megítélés kérdése. Sokan kerülik az efféléket erősen szénhidrátszegény étrenden, mivel nekik nem jó, különféle okokból. Sok ételnek van olyan híre, hogy mégiscsak hat a vércukorra, pedig nem illene neki. De egyes cukoralkoholok eléggé szénhidrátosak is. Ott van pl. a xylitol, kb. 40%-a ténylegesen felszívódó, számolandó, nettó szénhidrát. Nyilván ez erősen szénhidrátszegény étrendbe nehezen fér bele nem elhanyagolható mennyiségben. Az eritrit már egészen más a maga szinte nulla kalóriájával, nekem speciel az lazán belefér, de ahogy már írtam, van, aki kerüli.


A zerocarberek nyilván nem esznek effélét, azoknál ez fel sem merül.

2018. aug. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) rosszul fogalmaztam, nem kifejezetten "mentes" hanem szénhidrát csökkentett étrendbe kezdtem bele. Napi 100 g alá szeretném szorítani, és nem tudom mennyire fér bele ha cukormentes csokit eszem(amiben poliolok vannak)
2018. aug. 1. 23:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd, gondolom, számolod a szénhidrátot, megnézed, s meglátod, mennyi fér bele.

Igazából napi 30-40 grammnál (amit én csináltam) is simán ehetsz akármilyen cukros dolgot is, csak nagyon kevés fér bele s ritkán éri meg. Én a töményebb étcsokit preferálom, amiből nekem kevés kell, az még cukrosból is 1-2 gramm cukor maximum, beleférne, de a hozzáadott cukrot akkor már rég elhagytam, egészségesebb és jobb dolgokat is tudok enni. Magam készítem a csokimat, sokszor egyáltalán nincs is édesítve, bár azt inkább csak csokis banánhoz alkalmazom, ott pedig a banán hozza a cukrot és az édességet.


Ezeket az embernek magának kell mérlegelnie s kitapasztalnia, hogy mi éri meg. Hogy mi fér bele, az pedig látszik a számolásnál.

2018. aug. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm 🙂
2018. aug. 1. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!