Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Csak nekem tūnik úgy, hogy a...

Csak nekem tūnik úgy, hogy a vegák/vegánok általában jobban néznek ki?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vegetáriánus, de ha egy érvet kellene mondanom az ilyen életmód mellett, akkor az egyik az lenne, hogy több ilyen ismerõsöm is van, akinek nagyon jó az alakja, emiatt irigylem õket. Ez általánosságban mennyire jellemzõ a vegákra/vegánokra? Tapasztalat?
2018. aug. 3. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ez inkább genetika,nem pedig kifejezetten étrend.A férjem családjának nő tagjai az idősebbik sógornőm hatására álltak át a vegetáriánus étrendre. Anyósom hízott,de ő már betegesen vékony volt,most is vékony,de jól néz ki. Az idősebbik sógornőm vékony alkat,de hízott az utóbbi időben,aztán mikor vegetáriánus lett,nagyon jó alakja lett. A kisebbik sógornőm az apjára és a báttyára hajaz,erős csontú,magas lány.Ő eltunyult,és sokat hízott is,mióta étrendet váltottak. A férjemmel mi is étrendetet váltottunk,de mi nem vagyunk vegetáriánusok.Mind ketten rendekeztünk túlsúllyal,és most egész szépen fogyogatunk. Nem kifejezetten a vegetáriánus étrend a kulcs,hanem hogy mit mivel és mikor mennyit eszel.
2018. aug. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Én ugyanúgy híztam vegaként is. Növényi étrenden pedig sosem fogytam volna le, legalábbis ha az sok szénhidrátot jelent, márpedig a szénhidrátosabb ételek és az állati termékek egyszerre kerülése nekem nem buli.


A felesleg a kalóriabevitel függvénye, ami alapvetően semmilyen kapcsolatban nincs a vegasággal, vegánsággal. Elvileg hangyányit könnyebb helyzetben vannak a nem vegák, mivel könnyebb a megfelelő fehérjebevitelt kevesebb szénhidráttal, sőt zsírral összehozni (a szénhidrát a legkevésbé laktató makrotápanyag), de azért ez nem annyira fontos tényező, bár egyénszinten az lehet. Én pl. szinte sosem eszem húst, a szója is kizárt, a fehérjepor is, a sovány tejtermékek pláne, úgyhogy nekem a fehérjével rengeteg egyéb kalória jön. Ez nem probléma, csak ügyelnem kell rá, hogy ne legyen fehérjeszegény étkezésem, ha fogyni akarok és nem vagyok nagyon aktív.


A megfelelő súly pedig egy dolog, az igazán jó alakhoz genetika és edzés is kell.

2018. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Igen ez elég általános főleg a vegánoknál.

A sima vegetáriánus az más ők ugyanúgy esznek káros állati termékeket.

A vegánoknál az átlagnál jóval magasabb a vitamin és ásványi anyag bevitel valamint a rostbevitel ezáltal nem csak az anyagcserénk jobb de sokkal egészségesebbek is vagyunk.

2018. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5%
Ezek szerint a ragadozó és mindenevő állatok is tök hülyék, mert azok is esznek állathúst. És még csak meg sem sütik.
2018. aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Ki beszélt arról, hogy hülye, aki húst eszik? Tudsz te szöveget értelmezni egyáltalán?
2018. aug. 4. 21:29
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem. Aki figyel a helyes táplálkozásra, annak lesz jó egészsége és jó alakja (oké, vannak kivételes esetek, de általánosságban igaz a dolog).

Egy teljes értékű mindenevő étrenddel épp olyan egészséges tested lehet mint egy jó vegánnal. Ha meg összevissza eszel, akkor pedig ugyanúgy nem leszel egészséges, ha vegán vagy, ha nem.

2018. aug. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A sültkrumpli vegán.

Az egész az étrenden múlik. Nővérem barátnője kacérkodott a veganizmussal, de nem ügyelt a megfelelő tápanyag-bevitelre. Konkrétan alig evett fehérjét, cserébe szénhidrátot és zsiradékot sokat.

Aztán a fehérjét szójával pótolta, de az meg szétcseszte a hormonháztartását, tele lett pattanással és nagyon meghízott.

Azóta inkább bio-vega, tehát megfelelő helyről szerzi be a tojást, tejterméket.

2018. aug. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!:)
2018. aug. 6. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!