Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia gyógyulás?

Anorexia gyógyulás?

Figyelt kérdés

Anorexiából gyógyulok. Végre megtört az, hogy semmit nem vonok meg magamtól. Eddig egyáltalán nem mertem édességet enni, most már szerencsére mentálisan is jobban vagyok. Ha naponta a feltàplálási időszakban pl. sok zöldséget, húst, gyümölcsöt eszem (amit eddig is), akkor mennyire teszek azzal jót, ha (mint régen is), nagyon szeretem a pilóta tallért és a toffiffee-t, tengergyümcsei csokit, fagyit) ezekből napi szinten ennék? Nagyon elkezdtem kívánni, illetve gyümölcsből is a görögdinnyét most kiló számra tudom enni, barackot és az almát is. A tegnapi étkezésem:


Reggeli: paradicsom, uborka, újhagyma + abonett és rá kenni jó babos ízben + gyulai kolbászt tettem rá.


Tízórai: 3 nagyobb őszibarack + grapefruit.


Ebéd: borsóleves


Uzsonna: 3 kg görögdinnye, 2 nagyobb őszibarack.


Vacsora: Borsóleves, főtt kukorica.


Utána még ettem 3 szem toffifee-t, illetve 2 db pilota tallért plusz megettem a maradék 1-2 kg görögdinnyét is. Ehhez van, amikor nap közben még eszem 1-2 gombóc fagyit is, ha megkívánom.

F- 21/ 170/46 kg a súlyom.


Ez így gyógyulás szempontjából mennyire lehet jó? Kinek mi a tapasztalata? Ti mennyi édességet ettetek és miket a feltáplálás során? :-)



2018. aug. 5. 06:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Leves mellé ebédhez nem alap valami normális kaja is?


Pl rakott zöldség, rizs hús, ilyesmi?


Két tányér leves, 3 liter víz (a görögdinnyében nincs más értelmes dolog), pár szelet abonett meg 3-4 tallérocska - nem igazán normális étkezés, sőt.

2018. aug. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De igazad van, azonban annyira meleg van, hogy mást nem kívántam és így is örültem, hogy a borsóleves lement. Volt benne máj és csirkenyak is. Figyelni szoktam a hús - fehérje fogyasztásra, de tegnap nem kívántam mást. Ma halat fogok sütni, rizzsel és párolt zöldséget hozzá.
2018. aug. 5. 10:40
 3/5 anonim válasza:
Én is épen gyogyuló félben vagyok és nekem ez az oldal nagyon sokat segített.Sok jo cikk van rajta. [link]
2018. aug. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó! :-)
2018. aug. 5. 16:18
 5/5 anonim válasza:
Nyugodtan egyél mindent, a mérték a lényeg. Én is anorexiából gyógyulok, és én pl minden nap eszek édességet, csak pont annyit ami elég.
2018. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!