Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet tartani az...

Hogyan lehet tartani az ajánlott napi cukormennyiséget?

Figyelt kérdés

Elvileg egy felnőtt nőnek 25 gramm (6 teás kanál), egy fenőtt férfinak pedig 35 gramm (9 teás kanál) az ajánlott napi cukorbevitele.

Ez mégis hogy lehet tartani?

Ha iszok egy kávét, akkor máris oda 2 teáskanálnyi cukor. De akkor már nem ehetek meg egy croisson-t sem (többnyire 50 gramm croissonban 25 gramm cukor van), vagy egy kis darab csokit. Oké, croisson-t és csokit sem eszek minden nap, de a kenyérben is van szénhidrát, a gyümölcsökben is, szinte mindenben. A 25 gramm után már csak natúr zöldséget és húst ehetnék? Szóval hogyan lehetne tartani azt, hogy a 25 gramm cukrot nem lépem át?



2018. aug. 7. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A kávét idd cukor nélkül, vagy használj bele édesítőszert. 50 g croissantban kizárt hogy 25 g cukor legyen. Pl egy 7DAYS croissant 60 g, abban 9 g a cukor. Ha csak hétvégén eszel péktermékeket, belefér. Az is fontos lenne, hogy finomított cukros dolgok helyett inkább gyümölcsöket egyél.
2018. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

25 grammos SZÉNHIDRÁTbevitelt sem nagy ügy tartani sokunknak, bár én nem szoktam, mert szeretem a szénhidrátforrásaimat is (főleg a zöldségeket, 25 grammos keretbe szinte semmi nem fér). De megcsinálom bármikor hetekre, ha kell...


Cukrot (szűk értelemben értve, a gyümölcsöt, zöldséget nem idevéve) sok éve nem eszem (max. rokonnál meg ilyenek, itthon soha). Egyszerűen nem veszek olyat, amiben van.


A kávét nem édesítem, illetve ha néha mégis, xilittel vagy banánnal. De ez minden 100. kávém...

A családi házi csokiban kevés xilit és eritrit van, a sajátomban semmi édesítés (persze ezt édes dolgokra teszem).

Rengeteg sütit, krémet, egyéb édességet eszem, cukor nélkül. Sok édesítő van s természetes megoldások is egyes esetekben.


A kenyér szénhidrátbomba, te akkor tág értelemben érted a cukrot? Na, az necces, már írtam a zöldségeket, amik sok szénhidrátot tartalmaznak, már ahogy én szeretem enni őket, mennyiségben...

2018. aug. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hivatalosan ajánlott cukormennyiség HOZZÁADOTT cukorra vonatkozik. Ebbe nem tartoznak bele a gyümölcsök és a zöldségek, amik természetes cukrokat tartalmaznak.

A csoki, croissant csak cukros nasi, simán lehet nélkülük élni, lehet helyettük találni/készíteni sok egészséges(ebb) csemegét, édességet, ha akarsz. Kávét ihatsz édesítővel, ahogy előttem is írták.

A kenyér normál esetben cukormentes, más kérdés, hogy mennyi finomított szénhidrátot tartalmaz. Én nem tartom egészséges ételnek, főleg, ha problémáid vannak a vércukroddal. De utóbbi esetben legjobb 0 gramm hozzáadott cukrot fogyasztani, és az össz ch bevitelre is figyelni kell (de ebből nem kell 25 grammra lemenni, az nagyon kevés, általában a 160 grammos diétát szokták javasolni).

2018. aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha a hozzáadott cukorra vonatkozik, akkor így már tök világos! :D

Egyébként engem nem fenyeget a túlzott cukorfogyasztás: havonta talán 4 kávét megiszok, édességet, chips-et, egyéb rágcsákat ritkán eszem(1-2 havonta), a kólát imádom, de abból is talán havonta ha megiszok egy fél litert, vagy 1,5 havonta. Pékcuccokat sem eszek gyakran, 2 hetente kb, tehát belefér, csak ugye a kenyérben, zsömlében is van x gramm szénhidrát, és nem fejtették ki pontosan a cikkben, ahol ezt olvastam, hogy hogyan is kéne tartani ezt a 25 gramm cukrot.

Illetve a csomagoláson hogy kell értelmezni a szénhidrát adagot? Pl [link]

írja, hogy 100 grammban van 43 gramm szénhidrát, ebből cukrok pedig 15 gramm. Akkor a cukormennyiséghez csak a 15 grammot kell számolni?

2018. aug. 8. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!