Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukornak valóban van pozitív...

Cukornak valóban van pozitív hatása vagy csak rám hat így?

Figyelt kérdés
Nagyon sokáig cukormentesen táplálkoztam,édesitőszert használtam helyette. Mostanában visszaszoktam a cukorra és azt vettem észre,hogy sokkal jobb a kedvem,tele vagyok energiával,jobban tudok koncentrálni és jòllakottabb vagyok. Amikor megvontam magamtol allandoan feszult,éhes voltam es koncentralni sem tudtam ennyire. Hogyha táplálkozásom több,mint fele cukorbòl àll,de nem több a napikaloria szüksègletemnèl ugyanugy zsirrá alakul ès hizok töle vagy nem hizok, csak löttyedt narancsbörös leszek? Ha cukrot eszem a sportban is nagyobb a teljesitöképességem. Kèrlek ne nézzetek hülyének,érdekel,hogy ehetek-e cukrot és ha igen mennyit,rátok is igy hat?

2018. aug. 12. 05:23
 1/8 A kérdező kommentje:

Illetve,ha sz@r kajákat eszem,sokkal energikusabb,boldogabb es jollakottabb vagyok. Pl amikor se cukrot,se lisztet se zsirt nem ettem,allandoan ehes ,kimerult es boldogtalan voltam. Falasrohamaim voltak.

De mostanaban egeszsegtelenul eszek es nem erzek hianyt,pl tegnap reggel ettem sütit,estig eszembe sem jutott a z eves,pörögtem,ete meg ettem natur fött tököt. Vagy reggel eszek tejbegrizt cukroslekvàrral,szupin vagyok,este meg tojàst zöldsèggel. Nagy baj,ha igy èrzem jol magam?

2018. aug. 12. 05:29
 2/8 anonim ***** válasza:
A magasabb ch tartalom miatt érzed így. Nálam-én sajnos nem eszem túl egészségesen-fordítva működik. Ha salátákat eszem sokkal energikusabb vagyok. Egyébként régen-pont ezért amit leírtál a cukrot gyógyszerként használták. Az hogy mennyit ehetsz így nem tudom megmondani-de kalóriabáison ki tudod számolni mennyi kclt ehetsz- és hány gramm ch/zsírt.
2018. aug. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez furcsa,en neg a salataktol,zoldsegektol energiahuanyos voltam es feszultves ehes. Hust neg zsirosat aztvsose tudtam enni,azt nen szeretembes rosszul vagyok töle

170/63 vagyok es nö. Az a baj,h zsiros es igy gondolom az is maradok,ha cukrot eszem,hiaba mozgom. Viszont amikor 46kilo voltam sem neztem ki valami jol,pedig akkor cukrot nembettem egyaltalan. Akkor vegulis mindegy mit eszik az ember? Vagy ha tojast,hust ,zoldseget ennek csak akkor nemblennék zsiros?

2018. aug. 12. 08:39
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesirasert,de nem a sajat telomrol irtam es fura a billentyuzet
2018. aug. 12. 08:40
 5/8 anonim ***** válasza:

A kalóriaegyenleg alapján fogysz, cukorral vagy anélkül. Hormonálisan a vércukorszint megdobása a raktározás irányába hat, de csak többletből tud raktározni, hiányból muszáj fogyni, úgyhogy mindenképpen a kalóriaegyenleg az aduász.


Van, akinek a sok szénhidrát esik jól, gondolom, nálad is ez a helyzet, nem pont a cukor. A zöldségtől a többségünk éhes marad (mondjuk az is jobbára cukor, de általában kevés kalória). Ha nem ettél sem sok szénhidrátot, sem sok zsírt, még szép, hogy éheztél, energia kell.


Nem, rám nem így hat. Utálom a cukrot, kicsit rosszul esik, enervál, nagyobb mennyiségben pedig cukormérgezést kapok tőle.

Nekem a zsír ad energiát, edzeni pedig csak tartós éhgyomorra tudok jól :) Ez ilyen egyedi dolog. Nyilván sokaknak a cukor ad energiát s eszükbe se jutna sportolni éhgyomorra. Egyikkel sincs baj, ki így működik, ki úgy.


Sokféle étrenden voltam már. Minél kevesebb a ch, annál jobban érzem magam (már fizikailag, mert azért ha minimalizálnom kell a zöldségeket, az egy idő után irritál, s akkor még a gyümölcs, gabona sehol, pedig azt is szeretem, csak jobban megvagyok minimálissal. de a zöldség a szívem csücske :)), viszont kevés kalóriával egyáltalán nem tudok működni, már az 1500-nál is rezeg a léc, de fölötte szeretek enni. Fogyni így is lehet, csak mozogni kell.


A tömény, hozzáadott cukrot nem tartom egészségesnek, persze kis mennyiségben annyira nem vészes (egyeseknek nagyobban se, de azért van egy határ), csak nem ideális. Simán elveheti a helyet mástól is, nyilván ilyen szűk értelemben vett cukorból ne álljon a táplálkozásod fele, max. ha lefutsz napi egy maratont és neked a cukor ad igazán energiát hozzá.

2018. aug. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kiegészítem az előzőt, mert kimaradt valami.


Tehát, én különféle étrendeken voltam, a ch hol napi 30 gramm körül volt, hol 80 körül (ez volt a tipikus évekig, ezzel fogytam sokat), de mostanában 150 körül (ami brutális, itt már kezdek rosszul lenni, ha sokáig ez van, igazából 80-100 a határ, de ez egyedi, nem fontos neked).


Nos, a fogyásomat abszolút nem befolyásolta maga a ch szint vagy az, hogy miket ettem, csak és kizárólag az, hogy mennyi kalóriát vittem be milyen aktivitás mellett. Nálam a kevesebb ch tipikusan jóval kevesebb kalóriát jelent (kiesik a ch mellett egy kupac zsír is), de vannak más tényezők s tapasztalhattam, hogy viszonylag sok ch mellett (pl. ebédre sok kenyér, körte, banán) is lazán fogyok, ha a kalóriegyenlegem olyan. Nincs ebben semmi meglepő, bármilyen étrenden lehet fogyni.

Sokunk azért eszik speciálisabban, főleg fogyáskor, mert az egészség, jóllakás, közérzet is fontos, könnyebb megfelelő étrenden fogyni, mint megállni az evéssel a kalóriakeret kimerülése után s onnantól éhezni, ha addig nem sikerült jóllaknunk.

2018. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaj,pedig itt tömény cukorrol van szo,pl nagyim extra cukros házi lekvarja,amibe szerintem több a cukor,mint a gyümölcs,süteményei..amibe perszebfehér liszt,fehér cukor.. amit észrevettem még,hogy a krumpli,pl fött krumpli is laktat es energiat ad,viszont ami erdekes,hogy a tojastol meg ugyanolyan energiatlan maradok es ehes,nem ugy mint pl a cukortol vagy krumplitol.
2018. aug. 12. 12:36
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszt.lehet,h fogyok, De viszont lötyi narancsbörös leszek,ha cukrot eszem,nem? Vagy mindegy mit eszek,ha narancsbörös vagyok az is maradok,barmit eszem?
2018. aug. 12. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!