Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Háziorvos bevitethet kórházba...

Háziorvos bevitethet kórházba alacsony testsúly miatt, ha az illető már kap segítséget és hízott is?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve nem láttam a háziorvosom, akkor 53 kg voltam, most 39 kg-ra sikerült felhíznom 37-ről, dietetikus segítségével. A hetekben fel kéne keresnem a háziorvosom, de kissé be vagyok gyulladva, hogy, ha meglátja, hogy lefogytam, figyelmbe veszi e, hogy már folytatok egy roboráló étrendet és nagyon pozitív eredményeket értem el vagy automatikusan bevitet pszichiátriára, lévén pszichológus segítségét sem kértem, csak dietetikusét.


Nincsenek már olyan rosszulléteim se, amik roborálás előtt jelentkeztek; ráadásul már energiám is maradt ami egész nap kitart és tényleg nem foglalkozok a növekvő súlyommal.


A 39 kg tudom, nem vészesen alultáplált az 1,57 m magassághoz (tudom, hogy 45 kg-ig minimum el kéne érnem, de arra célzok, van, aki anorexiája miatt alacsonyabb testsúllyal tengeti napjait) - de az ideális alatt van jóval.


Azért is félek, mert nekem két hetente tesz vagy a dietetikus vagy a család egy tagja megjegyzéseket, hogy még mindig aggódnak, mert az anorexia csalóka és úgy is bármikor visszaeshetek, ebből úgysem lehet kigyógyulni, főleg nem pszichológus segítségével - és az a rémképem, hogy a háziorvos, mivel nem ismeri se a fogyásom történetét se az igyekezetemet, jogosan látja bennem csak az anorexiát - a küzdelmeimet nem.


Volt olyan ismerősötök, vagy veletek megesett, hogy a háziorvos kényszerből bevitetett? Szerintetek fenáll nálam a veszélye?


Megkérem az anorexiától undorodókat vagy a köetekedőket, hogy hagyják figyelmen kívül a kérdést - az engem vagy hozzám hasonlók becsmérlése helyett máshova írjanak inkább hasznos kommentárt. :)


Előre is köszönöm!



2018. aug. 15. 11:01
 1/2 A kérdező kommentje:
korrekció ; főleg nem pszichológus segítségével = főleg pszichológus segítsége nélkül.
2018. aug. 15. 11:03
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy 18 év alatti, akkor pszichiátriára csak akkor "vitethetnek be", ha közveszélyesnek nyilvánítanak, illetve ha konkrét kárt teszel magadban (pl. öngyilkossági kísérlet). Enélkül csak akkor "kellene" pszichiátriai gyógykezelést folytatnod, ha magadtól igényled azt. Szóval nem vitethet be, legfeljebb javasolhatja a pszichiátriai kezelést (anorexia esetén nem pszichológusban, hanem pszichiáterben kell gondolkozni). Sok erőt és kitartást kívánok, meg lehet gyógyulni!


Üdv, egy volt anorexiás egészségügyis

2018. aug. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!