Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Próbálta már valaki a gyümölcs...

Próbálta már valaki a gyümölcsdiétát?

Figyelt kérdés
Szeretnék jobb döntéseket meghozni a táplálkozás területén. Meggyőződésem, hogy csak egy testünk van, épp ezért felelősséggel tartozunk érte. Az összes diétás módszer között, amit eddig láttam, ezt tartom a legkivitelezhetőbbnek. Arra vagyok kíváncsi, ki meddig csinálta, és milyen változásokat észlelt magán. A hasznos válaszokat előre is hálásan köszönöm.

2018. aug. 15. 11:09
 1/3 A kérdező kommentje:

[link]

Mielőtt még valaki rosszra gondolna! 😂

2018. aug. 15. 11:17
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

A pusztán gyümölcsevés alapvetően egészségtelen, hiszen pont nem azt adod meg a testednek, amire szüksége van... Kicsit jobb, ha sokezer kcal a kalóriaigényed, mert akkor be tudod vinni a szükséges mennyiségű fehérjét (az aminosavprofilról már nincs fogalmam). De egy normál ember durván fehérje- és zsírhiányos étrendet kap gyümölcsökből (illetve a zsírt sok avokádó megadja, a kókusz is zsíros... de a normál, cukros gyümölcsökben leginkább csak cukor van).

Én beírnám egy nap konkrét tervét a Chronometerbe, hogy lássam, mi merre, de valószínűleg kirívóan rossz eredményt kapnék.


A másik dolog, ami még a sok gyümölcs evésére is igaz, az az ember egyéni toleranciája. Én semmire nem vagyok allergiás, semmitől nem puffadok, szóval mindig eléggé mindenevő voltam, de megvannak az egyéni preferenciáim, fizikailag és lelkileg. Pocsékul érzem magam sok cukorral, így már napi 1-2 almánál is rezeg a léc, ha épp nincs tomboló gyümölcsszezon, amikor felviszem magam eme szint elviselésére, mégpedig tartósabban. Nyilván az ilyen embereknek tragikus a gyümölcsre alapozó diéta.

Aztán sokunk csak éhesebb lesz a gyümölcsöktől, esetleg pokolian hiányzik valami más. A legtöbb embernek pokoli lenne az ilyesmi, testileg-lelkileg.

2018. aug. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Érdekes meglátás, köszönöm szépen. Mindenképp meggondolom 2x is, hogy milyen étrend mellett akarom magam elkötelezni!
2018. aug. 26. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!