Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezzel a módszerrel is elérhete...

Ezzel a módszerrel is elérhetem a célomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves lány vagyok, nem mondanám magamat kövérnek, de az tény, hogy rettenetesen egészségtelen vagyok és kezdek a hízás felé haladni, már van a csípőmön úszógumi, narancsbőrös a combom, a fenekem már nagyon aránytalan, és a karomon is megjelent a kezdeti "integetőháj"...

Szóval úgy döntöttem változtatok. Sokszor nekifogtam már, de egyrészt összezavar ez a rengeteg fogyókúrás módszer, másrészt nem vagyok elég kitartó, harmadrészt nekem ez csak kínzás.

Ezért arra gondoltam hogy lazára fogom a dolgot. Pl. eddig semmit se mozogtam, fél évig nem is volt munkám, most is csak ülőmunkát végzek. A mindennapos futás kimerítő lenne nekem, de ha napi fél óra bármilyen mozgást végzek az vajon elég? Én itt gondolok a sétára, jógára, biciklizésre...

Eddig rá voltam szokva a cukros üditőkre, édességekre, ezért nehéz tőle megválnom. Arra gondoltam hogy a teljes megvonás helyett azt csinálnám, hogy csak nagyon ritkán eszek/iszok ilyesmit. Pl. amikor meghívnak a barátaim, vagy valami családi összejövetel van, de a hétköznapokban hanyagolnám.

Eddig össze vissza aludtam, volt hogy csak 2 órát, volt hogy 12-őt. Ez a napi 8 óra nekem nem lesz tartható, szeretek éjjel bagoly lenni, úgyhogy arra gondoltam hogy csak odafigyelek arra hogy ne aludjak kevesebbet mint 6 órát, és ne aludjak többet mint 10 órát...

Szóval ilyen laza változtatásokkal is elérhetem a célomat hogy egészségesebb legyek és talán még le is fogyjak? Nem mintha kövér lennék, mint mondtam, csak kezdek afelé hajlani...


2018. aug. 15. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egészségesebb életmód mindig jobb. A napi fél óra mozgás akkor is kell, ha nem akarsz fogyni.

De azért jó lenne tudni, hogy hány centihez hány kg vagy, kell-e fogynod, vagy éppen nem elég a fogyáshoz az, amit leírtál.

2018. aug. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

150 cm vagyok és 45 kg.

De hiába írtam le, mert így ránézésre egészségesnek tűnik. Holott ha rám néz az ember, látja hogy nem vagyok egészséges egyáltalán.

2018. aug. 15. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!