Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem tudom mitévő legyek,...

Nem tudom mitévő legyek, szeretnék fogyni is, de viszont szeretnek izomtömeget is felszedni, megoldhato?

Figyelt kérdés

Most fogok elkezdeni edzeni es nem tudom hogy hogyan lehetne megoldani azt hogy fogyjak is illetve izmot is szedjek fel, vagy ez egyebkent igy szokott menni? Marmint ha edz valaki akkor a zsirt elegeti ennek figgvenyeben fogyik, de kozben az izomtomeg no?

Mit ajanlottok ha ez nem megoldhato egyszerre? Milyen etrendet javasoltok?

78kilo vagyok 180cm, a hasamon van a kelletenel tobb zsir.

Elnezest ha nagyon butasagot kerdeztem.



2018. aug. 16. 20:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Alapvetően a fogyáshoz kalóriadeficit, az izmosodáshoz kalóriatöbblet kell, de azért kezdőknek megy a kettő egyszerre is, nyilván sokra ne számíts ilyenkor, de a kicsinek is örülni kell.

Először szálkásítanod kellene, majd tömegelni, ha jelentősen izmosabb akarsz lenni.


Sokféle étrend jó erre, nem tudhatom, neked mi passzol, illetve mit engednek a körülményeid, mit szeretsz. Ajánlom a tiszta étkezést, a megfelelő fehérjebevitel mindenkinek alap (szálkásítás és tömegelés mellett is 1,5-2g/feleslegmentes ttkg), a másik két makró terén már sokkal nagyobb a mozgástér s persze az ételekkel is ez a helyzet. Van, aki növényi étrenden gyúrja ki magát, van, aki alig eszik szénhidrátot, pedig mindkettő elég távol áll a tipikus testépítő étrendtől. De a testünk ügyes, jó energia neki a zsír is, a szénhidrát is, egyikből kreálja a másikat, csak a fehérjéhez kell fehérje (pontosabban aminosavak, de általában rendes fehérjés ételből szerzi azokat. rossz esetben az izmokból, valahonnan muszáj).

2018. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!