Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Más is volt már így?

Más is volt már így?

Figyelt kérdés
Alapvetően rendszertelenül eszem, ha napi 1-szer, akkor is nagy adagot és inkább este. Mégcsak egészségesnek se mondható az étel , amit magamba tömök. Gyakran rám jön a zabálhatnék és olyankor elveszítem a kontrollt. De! Akárhányszor eldöntöttem életmódot fogok váltani és belevágtam, a gyomrom mintha hirtelen összeszűkült volna napi maximum 800 kaloriat tudtam a jobb napjaimon bevinni. Átlag 3-400között volt és nem éreztem magam éhesnek.Főleg nem bírtam napi 5-ször enni, elég volt 2-szer. Tudom, hogy egészségtelen és próbálok átállni, de félek, hogyha megint belevágok, akkor alapanyagcsere alatt leszek és nagyobb kárt teszek magamba, mint most. Ez vmi szervi ok lehet v pszichés v egyszerűen megszokás?

2018. aug. 16. 20:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Elég fura, én azt a gyakori esetet ismerem, hogy napi 1 evésre átállva csökkenhet le nemcsak a napi bevitel, de az étkezések mérete is (elég bizarr, de velem is ez történt egy időben).

Nálad elég fura a dolog, nem tudom, mitől lehet, csak tippelhetem, hogy lelki eredetű volt. Ha elhatározza magát az ember, sokat módosulhat az éhségérzet, illetve ha eleve soha nem vagy éhes, akkor főleg felbolydulhatnak a dolgok, hisz nem tudod, mit és mennyit egyél, a régi kontrolltalan evés pedig nem játszik... De ezt neked kell jobban tudnod. Ilyen esetről még nem hallottam, pedig sok mindenről olvastam már életemben, hidd el, s ezek jelentős része táplálkozással volt kapcsolatos.

Mindenesetre bizarr.

S ha nem tudsz máshogy enni napi több étkezésnél, akkor továbbra is a napi egy étkezést ajánlom, amivel nem koplalsz s elég tápanyagot viszel be, remélhetőleg. Ha nem, akkor változtass az étrendeden.


Apropó étrend, abban mi változik, ha az étkezések száma más? Nem lehet, hogy rátaláltál valami hihetetlenül tápláló ételre? Esetleg utálod a szerinted előnyös ételeket s azért nem eszel rendesen? Bár akkor is éhesnek kéne lenned... S ha igazán akarsz, akkor sem tudsz eleget enni? Mert én néha nem kívánok sokat, de ha kell, akkor azért megeszem, amit kell, nem kell hozzá étvágy és éhség sem.


Életkorod? Ha nagyon fiatal vagy, lehet, hogy nem jó a napi egy étkezés, bevallom, csak azt tudom, hogy felnőtteknek teljesen okés, ha passzol hozzájuk egyedszinten. Nőkről hallottam, hogy nem olyan jó nekik még az időszakos böjt sem, de a cáfolatát is, kivétel pedig akad bőven, de az életkor más. De még ha egészségtelen lenne neked a normál étrended, akkor is sokkal egészségtelen, ha kvázi nem eszel.


Jut eszembe, lehet, hogy az a gond, hogy nem este eszel először s ez kavar be neked. "Született" esti extrém időszakos böjtölő emberről még nem hallottam, de biztos van olyan is. Én sima született időszakos böjtölő vagyok, délelőtt kvázi sosem eszem s kizárólag ez egészséges számomra. Ha esetleg azt hinnéd, hogy napi 5-szor vagy minimum 3-szor kéne enni, ez nem igaz.

2018. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!