Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez valami betegség lehet...

Ez valami betegség lehet nálam, hogy fizikailag rosszul vagyok az alkoholtól?

Figyelt kérdés

Más ember azért iszik, mert jól esik neki, felszabadul tőle, levetkőzi a gátlásait, örömet okoz neki az alkohol - még ha másnak nem is érzi olyan jól magát tőle, de kicsivel az elfogyasztás után nyilván pozitív hatása van az emberre, különben nem inna ennyi ember.


Nálam ez valahogy másképpen működik. Ha csak egy pohár sört megiszom, lelassulok tőle. Szédülök, és érzem, hogy valami nincs rendben. Legszívesebben becsuknám a szememet, és megvárnám mozdulatlanul, míg elmúlik a hatása, mert kellemetlen, és nem érzem magamat teljesen önmagamnak tőle. Kicsit olyan, mintha "késne a kép" ahhoz képes, amit valójában látok. Beszűkül a látásom, és tompán fáj tőle a fejem, zavar a fény és a zaj. Mindez 1 pohár sörtől, azaz viszonylag kevés alkoholtól előjön.


Kicsit átokként élem meg, hogy más betol egy ilyet, és jól érzi magát, ismerkedik, énekel, erős és bátor lesz, én meg konkrétan szenvedek tőle, és átkozom magamat, ha 1-2 évente egyszer ha elkövetek egy ilyet, mert "hátha most más lesz", akkor is megbánom. (Hát igen... Nehezen tanulok, és könnyen felejtek... :- )


Kíváncsi lennék, hogy ez miért van? Valami "más" bennem, mint a többiekben? Lehet, hogy én nem tudom úgy lebontani az alkoholt, mint mindenki más? Vagy ez csak a tejjel van így? Vagy ez pszichés dolog, és nincs köze a testhez vagy emésztéshez? Vagy másnak is ilyen érzés, csak ők pont azt élvezik, hogy kicsit "elveszítik önmagukat" tőle, én meg inkább megijedek a helyzettől? Hogy lehet élvezni a szédülést és a fejfájást? Esetleg ezt hívják mások úgy, hogy "rögtön a fejembe száll"?


Esetleg ez genetikus dolog lehet? Kétlem, mert apám szereti az alkoholt, neki nincs ezzel baja, és anyám is szeret néha meginni egy sört, társaságban egy-egy pohár bort, vagy pezsgőt, a testvérem sem hagyja ki, ha buli van. Szóval nem láttam erre példát a családban. (Remélem nem cseréltek el a kórházban annak idején! :- )


Doktornők és urak: ha segít a diagnózis felállításában: nem dohányzom, nem drogozok, rendszertelenül sportolok, igyekszem egészségesen táplálkozni, és az egyetlen ismert betegségem a parlagfű allergia.


Van ezzel más is így? Miért lehet?


2018. aug. 20. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akiknél az alkohol lebontó enzim nem úgy működik, mint az átlagnál. Ettől sokkal jobban megérzik az alkohol hatását, könnyebben rosszul is lesznek tőle.

A leírtak alapján lehet, hogy te is közéjük tartozol, de nyugi, ez nem betegség, inkább csak amolyan adottság.

Örülj neki, legalább nehezen lennél alkoholista..

2018. aug. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tudományos magyarázatát nem ismerem, de nyugi, sok-sok ember van, aki nem bírja ezt a sejtmérget :) Ez nekem elég normálisnak tűnik s a te hozzáállásoddal (ahol az alkoholizálást valami misztikusan pozitívnak gondolod) talán jobb is.


Én kicsit bírom az alkoholt, de soha nem lettem tőle boldogabb, erősebb és bátrabb, szociálisabb pedig pláne nem. Énekelni pedig még csak teljesen józanul énekelek. Szerencsére rajtam nem változtat sokat az alkohol (a sok igen, akkor elalszom), van, akinek határozottan rontja a viselkedését.


Annyi mást ihatsz s akkor maradsz, aki voltál. Ha a normál magaddal bajod van, változz meg, nehéz, de lehetséges.


Súlyos túlreagálásnak tartom, hogy átoknak éled meg, hogy nem az alkohol lehető legpozitívabb hatásai jelennek meg nálad. A többségnél szerintem ez így van, írtam, én se leszek tőle szupermen s szerencsére nem is érzékelem magam annak, az veszélyes lenne...

2018. aug. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!