Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Felépülés után vegának lenni?

Felépülés után vegának lenni?

Figyelt kérdés

Tehát az a helyzet, hogy anorexiás vagyok (nem kérek erre semmilyen féle megjegyzést, eddig csak sértést kaptam itt és többet nem kérek) és ha esetleg sikerül felépülnöm, legyőznöm, vagy kordában tartanom ezt a mentális betegségem és testileg, lelkileg egyaránt rendben leszek arra gondoltam, hogy vegán szeretnék lenni (sajnos még nem igen van lehetőségem a felépülésre, mivel ételt sem nagyon tudunk a családommal biztosítani, inkább csak vegetálunk, nem pedig élünk, plusz lehet, hogy koliban, 100 km-re fogok tőlük élni ez az év után gimiben ahol magamat kéne ellátnom és félek, hogy tönkre teszem magam, mert képes lennék rá, ha valami elkattan, de mindenáron ott szeretnék tanulni)

Vagy esetleg eleve egy vegán étrenddel felépülni jó/jobb lenne?

Úgy érzem, hogy ezzel az életmóddal (vegetáriáussal) ha fel is épülnék kevésbé esnék vissza, mivel egészségesebb és ösztönzőbb lenne számomra

(A családom nem tud erről, nem vették még észre, csak kommentálták, hogy vékony lettem és nem kéne már fogyóznom, csakhogy ezzel nem ilyen egyszerű leállni, viszont egy pozitívumnak veszem, hogy már a felépülésen gondolkodom)



2018. aug. 25. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de most vegán vagy vegetáriánus akarnál lenni? Ugyanis a kettö nem ugyanaz.

A vegetáriánus szerintem semmi gondot nem jelent, mert tojást, tejtermékeket ehetsz, azaz minden fontos tápanyagot megkap a szervezeted.

Szerintem mindenképpen olyan étrendet célszerü választani, amivel jól tudod magad érezni, ezért jobb a vegetáriánus étrend, ha az neked pozitív, mint a "normál vegyes", ha azzal kapcsolatban ellenérzéseid vannak.

Jobbulást kívánok!

2018. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez így kevés infó. Először is eddig hogyan ettél? Hirtelen egy drasztikus váltás nem lenne jó most, túl sok mindenre kéne fókuszálnod. Az ovo-vega életmódra váltás szerintem sokaknak nem valami nagy és bonyolult ugrás (azért van, akinek igen), de a vegán, az már kicsit más. az sem szörnyen nehéz, de azért mégis jobban oda kell figyelni.


Nem tudhatom, neked mi az egészséges, főleg, hogy a vega és vegán étrendek is igen sokfélék. A hús és hasonlók kihagyása annyira könnyű, hogy valószínűleg az nem kavar be sokat, ha már egyszer szimpatizálsz ezzel, nyilván húsimádóként más lenne. Úgyhogy az OK, de a totális veganizmust csak akkor csináld, ha gyakorlott vagy benne.

2018. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha hiszed ha nem,nekem a vegetarianizmus és a szerető barátom volt a kiút. Anno én is küzdöttem evészavarokkal(anorexia,kezdődő bulimia) de utána atertekeltem a dolgot. Mindennek az alapja az önutálatom és a bűntudat volt. És miután olyan ételeket kezdtem enni amiért senki nem adta az életét,máshogy álltam a dolgokhoz. Elhagytam a húsokat,egyéb állati dolgokat,csak a tojást és a tejtermékeket hagytam meg. Már nem érzek bűntudatot ha eszem egy zsömlét vagy egy kis csokit. Úgymond barátom lett a szénhidrát miközben mellőztem a húsokat. Persze a kieső fehérjét be kell vinni,de azt lehet tojással,tejtermékekkel(sajt,túró,joghurt),hüvelyesekkel és zöldségekkel. Egészséges vagyok,és már mondhatni “mentálisan is épp”.
2018. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!