Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook






Kategória: Egészség » Táplálkozás

A kérdés

Szerintetek ez a vitamin miatt van vagy pedig belső vérzés?

Már több napja mióta szedem a vitamint fekete a székletem(vas is van benne) de olyat is olvastam, hogy belső vérzés is okozhatja , mondjuk azt érezném nem ?

 2018. aug. 30. 17:41  Privát üzenet  

A válaszok

Azt magát nem érzed, hogy bélvérzésed van. Maximum ha olyan dolog okozza, mint egy fekély például.


Ha vérzés, akkor pár hét alatt elkezdenél gyengülni, mert lassan anémiás lennél. Ha szeretnél biztos lenni benn, akkor doki és székletteszt. Vagy ha be tudod szerezni mondjuk egy Rextrából és van hozzá gyomrod, akkor megcsinálhatod magadnak is.



A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2018. aug. 30. 17:54 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Egy hétre függeszd fel a vas tartalmú vitamin szedését! Ez idő alatt ki fog derülni. Ha újra rendes színű a székleted, szedheted tovább a vitaminokat. De egy átlagos multivitaminban nem szokott annyi vas lenni, hogy látszódjon. Mindenképpen foglalkozni kell a problémával, amíg ki nem derül az oka!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2018. aug. 30. 17:55 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Hagyd abba a vitamin szedését pár napig és nézd meg, hogy változik-e a székleted színe. Ha nem, akkor irány a doki!

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2018. aug. 30. 17:55 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Ez a vastól van nem kell megijedni ez egy mellékhatása. Én pl a malfoter folt szedem rá is van írva a betegtájékoztatóra, hogy szinezi a székletet. De szedtem már kisebb tartalmú vasat ugyanúgy szinezte.

Nem kell megijedni de ne hagyd abba a vasat mert ha vashiányod van és abbahahyod sose fog normalizálódni mivel hónapok mire elkezd felszivodni és nőni a vasraktárad.

Ha nincs vashiányod és zavar a fekete széklet akkor csökkentsd a vitamin adagot vagy hagyd el.



A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2018. aug. 30. 18:22 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
A kérdező kommentje:

Konkrétan ilyen multivitamin-t szedek: [link]

# 5/6Időpont 2018. aug. 30. 18:52 Privát üzenet

Nyilván ha azóta olyan a székleted, mióta szeded, akkor nem belső vérzésed van, hanem a vitamin okozza.

Elég érdekes egybeesés lenne, ha éppen pont akkor kezdődne belső vérzésed, mikor vastartalmú tablettát kezdesz szedni.

De ha nagyon aggódsz, hagyj ki pár napot, nekem már olyankor is csak a kakim fele szokott fekete lenni :D



A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2018. aug. 30. 19:00 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése



Kapcsolódó kérdések
Kiszáradt kéz. Mit tehetnék még?
Köztes vérzésnél használhat a C vitamin?
Terhesvitamintól előfordulhat pecsételő vérzés?
E vitamin 100 mg-os, okozhat kisebb mennyiségű folyamatos vérzést?
Mit vérzik sűrűn az orrom?
Inerta 20mg-ot szedek, ez a sok a-vitamin hogyan hat/van valami hatasa menstruaciora?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Táplálkozás rovatból








Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!