Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ez a vitamin...

Szerintetek ez a vitamin miatt van vagy pedig belső vérzés?

Figyelt kérdés
Már több napja mióta szedem a vitamint fekete a székletem(vas is van benne) de olyat is olvastam, hogy belső vérzés is okozhatja , mondjuk azt érezném nem ?
2018. aug. 30. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt magát nem érzed, hogy bélvérzésed van. Maximum ha olyan dolog okozza, mint egy fekély például.


Ha vérzés, akkor pár hét alatt elkezdenél gyengülni, mert lassan anémiás lennél. Ha szeretnél biztos lenni benn, akkor doki és székletteszt. Vagy ha be tudod szerezni mondjuk egy Rextrából és van hozzá gyomrod, akkor megcsinálhatod magadnak is.

2018. aug. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy hétre függeszd fel a vas tartalmú vitamin szedését! Ez idő alatt ki fog derülni. Ha újra rendes színű a székleted, szedheted tovább a vitaminokat. De egy átlagos multivitaminban nem szokott annyi vas lenni, hogy látszódjon. Mindenképpen foglalkozni kell a problémával, amíg ki nem derül az oka!
2018. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hagyd abba a vitamin szedését pár napig és nézd meg, hogy változik-e a székleted színe. Ha nem, akkor irány a doki!
2018. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a vastól van nem kell megijedni ez egy mellékhatása. Én pl a malfoter folt szedem rá is van írva a betegtájékoztatóra, hogy szinezi a székletet. De szedtem már kisebb tartalmú vasat ugyanúgy szinezte.

Nem kell megijedni de ne hagyd abba a vasat mert ha vashiányod van és abbahahyod sose fog normalizálódni mivel hónapok mire elkezd felszivodni és nőni a vasraktárad.

Ha nincs vashiányod és zavar a fekete széklet akkor csökkentsd a vitamin adagot vagy hagyd el.

2018. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Konkrétan ilyen multivitamin-t szedek: [link]
2018. aug. 30. 18:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilván ha azóta olyan a székleted, mióta szeded, akkor nem belső vérzésed van, hanem a vitamin okozza.

Elég érdekes egybeesés lenne, ha éppen pont akkor kezdődne belső vérzésed, mikor vastartalmú tablettát kezdesz szedni.

De ha nagyon aggódsz, hagyj ki pár napot, nekem már olyankor is csak a kakim fele szokott fekete lenni :D

2018. aug. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!