Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az kb 1 hónapja nem...

András68 kérdése:

Miért van az kb 1 hónapja nem eszek kenyeret, péksüteményt, stb, mégsem fogyok?

Figyelt kérdés
2018. szept. 2. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel lehetséges, hogy helyette mást pumpálsz a testedbe.

Súly és magasság és mozgás alapján a szükséges mennyiséget meg lehet határozni.

Ha ez alatt fogyasztasz akkor nincs az az Isten, hogy ne fogyj.

2018. szept. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod mégis, ha ezeket nem eszed, majd fogyni fogsz?

Fogyni normál esetben úgy tudsz, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz, mellette mozogsz aktívan és egészségesen étkezel. Na meg hogy elvileg ne legyen semmi olyan kínod-bajod, pl. cukorbetegség, aminél már speciális diéta kell.

2018. szept. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Már miért fogynál? OK, hogy van, aki ennyitől fogy, de nyilván nemcsak ezekben van kalória s a többi étel sem laktat fantasztikusan mindenkit (plusz jóllakottan is lehet enni)...

Én se fogytam le a gluténmentes éveimben, pedig a szénhidrátot is 80 gramm alá vittem (volt 30-40 gramm is, nem fogytam akkor sem, pedig nekem akkor van a legjobb esélyem rá). A kalóriaegyenleg számít, nem az, hogy elhagysz-e 1-2 ételcsoportot. Sokat segíthet a megfelelő ételcsoportok elhagyása egyedszinten, nyilván, de általános garanciát azért nem ad.


Sokszor olvashatjuk, hogy ez meg az a trükk és diéta (már ahol nincs előírva a kalória, csak étrendi szabályok) de szuper és automatikus nagy sikert ad. Ez sosem igaz.

2018. szept. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Meton ***** válasza:

A kalória nem sokat számít. Ha kevesebbet eszel, akkor fogysz, ez igaz, de nem a kevesebb kalória miatt, hanem mert kevesebbet eszel. Ha csokit ennél csak, annek magas a kalória tartalma, de éhen halnál. Zabálj be csokiból, pár óra múlva még az asztal sarkát is rágcsálni fogod, olyan éhes leszel. A kenyér a legdurvább, illetve mindaz, ami lisztből készül. A zöldség a legjobb, meg a gyümölcsök, mert hiába magas a kalóriatartalmuk, ezektől aligha hízol.

Ami veszélyes, az a liszt, cukor, meg talán a disznózsír, bár ez utóbbiban már nem vagyok annyira biztos. A tésztafélék is lisztből vannak, de a krumpli is hízlal. Kérdés, hogy a kenyeret mivel váltottad ki?

2018. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Leginkább azért, mert lövésed sincs róla, hogy hogy kell fogyni
2018. szept. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Dorceusz válasza:
Egy hónap után látszani kéne változásnak,én is így jártam,elmentem orvoshoz vérvételre és kiderült, hogy pajzsmirigy alulmukodesem van !ez másfél éve volt,azóta 27kg-ot fogytam.
2018. szept. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6/6 Kiderült,hogy pajzsmirigy alulműködésed van,akkor felírt a doki valami gyógyszert,hogy sikrült leadnod 27kg?
2018. szept. 9. 08:22
 8/10 anonim válasza:
Nem az a lényeg hogy eszel-e kenyeret, hanem hogy sokszor keveset egyél, és esete 6-7 után már ne. Viszont reggel rendesen reggelizz meg. Fiam 19 éves egy év alatt teljesen lefogyott így legalább 20 kg-t. És mégjobb ha mozogsz is kicsit. Fél óra torna heti kétszer, fekvőtámasz, stb
2018. szept. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Márpedig a napi összbevitel számít. Sokan úgy fogynak, hogy kizárólag késő este esznek (ez érthető, de attól még az emberek többségének ez nem annyira ideális, egészséges, kellemes. van, akinek tökéletes). Napi 5 vagy több étkezés mellett sokan éhezve tudnak csak fogyni, folyamatos éhséggel, bármit is tesznek. Nekem 3 étkezés is ilyen és 2-nél is rezeg a léc. Sokfélék vagyunk, de az közös, hogy a (nem vízből) fogyás szükséges és elégséges feltétele a kalóriadeficit.


A kenyérnek, időpontoknak, étkezések számának ehhez direkt köze nincs.

2018. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A hízás nem csak kalóriaplusztól alakul ki, hanem attól is, hogy a máj nem tudja feldolgozni a bevitt, vagy kialakult méreganyagokat, ezért ezeket zsírpárnákba bugyolálja, és lerakja valahol a testedben, hogy szebb időkben, amikor ráér vele foglalkozni, majd előveszi, és ártalmatlanítja a mérgeket. Csakhogy folyamatosan pumpálod az utánpótlást, így pedig nem képes behozni a lemaradást. Ha egy legalább ideig állati zsiradékot ennél növényi olaj helyett, megindulna az epeműködés, rendeződne az emésztésed, nem kerülnének emésztetlen fehérjemolekulák a véráramba, és a máj végre ráérne megtisztítani a testedet a ledepózott méreganyagoktól, és zsírpárnáktól.
2018. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!