Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állandóan a kaján jár az...

Állandóan a kaján jár az eszem, ez valami betegség?

Figyelt kérdés

Üdv! Lehet sok ilyen kérdést feltettek már, nem akarok regényeket írni és fárasztani senkit, de már meg is van szerintem :). A lényeg, hogy Endomorph alkatom van annyiból, hogy széles a csípőm és nagyon sok vizet el tud raktározni a szervezetem. 2500 kalóriát eszek 150g fehérje 250g szénhidrát és 97g zsír. Ez lenne az az étrend amit követni szeretnék. Jelenleg 70kg vagyok(voltam). A lényeg, hogy régen nagyon rosszul diétáztam, kemény fizikai munka mellett napi 1600 kalóriákat vittem be férfi létemre(24 éves vagyok) szépen le is fogytam és kb fél évig így éltem én hülye. Előtte is szerettem az édességet és sóvárogtam utána, de kibírtam. Na viszont azóta egyszerűen, olyan falánksági rohamok jönnek rám, hogy hihetetlen.. Ahogy tartok egy olyan napot 1 hét után, hogy 1 csokit meg eszek mondjuk, abban a pillanatban 1 órán belül kb 500g kenyeret egy egész nutellát, egy fél nagymama baracklekvárt, 1 zacskó gabonapelyhet 250g tejjel.. májkrémeket, mindenféle felvágottat, mindent úgy összeeszek és még mindig éhes vagyok :O Majd 1ra múlva feszül a hasam és tele vagyok alig kapok levegőt, de van hogy még mindig éhes. Utána szép lassan lenyugszok. Tartom a kajámat a kis 2500 kalóriámat a 250g szénhidráttam (aminek kb 60% csak brokkoli, paradicsom és a maradék 40% teljeskiörlésű zabpehely, teljeskiörlésű tészta, néha 1 banán) évek óta minőségi csak teljeskiörlésű dolgot eszek egyébként és semmi cukor, de ilyen "rohamok törnek rám" hogy nem tudok betelni semmivel. Amikor normálisan étkezem lemegyek 67 kgra 1 hét alatt, utána ahogy így bezabálok másnap 70kg.. utána van, hogy most 3-4 nap múlva is megint rámtőr és egyre gyakrabban.. akkor már 75kg és így 1 hét alatt 5-6 kg minusz és pluszban mozgok, mert egy ülthelyemben meg tudok enni bármennyi ételt, ami van a hűtőben mindent, sőt megyek a boltba és minden csokiból veszek egyet :'( elején még nevettünk a haverokkal, de már nem tartom viccesnek, kezdek kiborulni. Multkor fatherék csináltak sültkrumplit én meg nutellával ettem és semmi bajom sincs tőle, megehetek bármennyit.. Tegnap megettem 2 zacskó háztatási kekszet egy szokásos 200g os nutellával, egy kakaót megittam, gyorsan megettem 7 bundáskenyeret, mindenféle szósszal. Plusz anya csinált süteményt hihetetlen... megettem 6 szeletet (szőlős, pudingos, lekváros) egy szelet kb 100g és akkor lettem megint tele fájt a hasam és father mondja, hogy bírsz ennyit enni? Mondom nem tudom. És mondja, de legalább jól laktál és boldog én meg mondtam, hogy jól nem, de már nem fér több :(.

Ma este nem tudtam aludni egész este ezen agyaltam, hogy mi van velem. Reggel mondom na a héten elengedem magam zabálok amit csak akarok hátha ki tudom magam élni és utána nem tör rám ilyen.. Szóval ma megettem egy kakóscsigát, 4 kiflit csináltam magamnak szendvicsnek, 1 sajtos tejfölös lángost, most eszem a tegnapi sütit és írok ide, ez már a 3. süti, probálok enni mellé csirkét meg olajakat magvakat, olivaolaj, kókuszzsír.. ugyan olyan éhes vagyok :(.


Szóval ilyen problémám van és nem tudom, hogy most cukorbeteg vagyok vagy mi az isten bajom van? Ennyire elromlott valami a szervezetemben? Hova menjek milyen doktort keressek fel? Kondizok 5 éve keményen (napi 5x 1 órát és kardiózok napi 30 percet és biciklizek kb 1 órát Ez nekem ilyen normális nap) Ma már nem végzem a kemény fizikai munkát, ez kellene a szintentartáshoz az a 2500 kalória, de nem megy, nem tdom betartani.... Ha lejjebb viszem a szénhidrátot és semmi cukor tényleg, kimegy belőlem vagy 5-6 kiló víz 4 nap alatt.. és semmi erőm energiám. KEto diétát is probáltam, de nekem nem működött, a székletemmel problémák voltak, emésztéssel.. nem tudtam wczni 2 hétig se.. mert az az 50g zöldség az nekem kevés.. ha 1 kg brokkolit eszek meg akkor működne a keto szerintem, de nem tudom.

Attól félek, hogy halálra eszem magam egyszer és nem tud a szervezetem ennyi kaját feldolgozni.. Sohasem ettem félre egyébként viccen kívül, az utóbbi 2 évben amióta figyelgetek a kajára, nagyon ritkán volt olyan, hogy csaltam .. talán 2 év alatt 10x de az mindig 1 napos volt és 1-2 óra alatt ugyan úgy megeszek 4-5 ezer kalóriát . De mindig bennem van ez a hülye sovárgás és most már úgy érzem, hogy nem bírom kordában tartani, ki kell éljem magam? mert így nem tudok odafigyelni a kondira se, a minőségi étkezésre se. Vagy orvoshoz kéne forduljak? 2 napja 67 kg voltam, most 73,5. Akkora hasam van és kicsi bicepszem ilyenkor, hogy már depressziós leszek lassan.... Valaki segítsen! Köszönöm!



2018. szept. 5. 10:50
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És még mindig ugyan olyan éhes vagyok, sőt hogy így kijelentem egyre jobban ráparázok és mégéhesebb.. Szerintem minden nap meg tudnék enni 5-10 ezer kalóriát. Mindenféle almaecettel probálkoztam már, régen kevés vizet ittam most ráálltam, hogy napi 5-6 litert iszok és ugyan úgy el se telít.. kívánom a kaját, főleg, ha szénhidrátot eszek.
2018. szept. 5. 10:58
 2/14 A kérdező kommentje:

170cm 70kg féfi 24 éves.

Szerintem cukorbeteg vagyok vagy valami pszichés baj lehet, vagy rohamom van. Vagy nem tudom, azt se hogy hova forduljak. Fatherék szerint ez nem normális, de nem vagyok beteg. Hát én nem hiszem el, hogy ez nem betegség. Lehet, az hogy 2 éve minden egyes falatot számolok mérlegen? 1 dekával se ettem soha többet, mindig minden ki volt mérve, de az édeset sohasem ettem a pizzát se évekig csak néztem a kirakatba őket. Meg videóban néztem meg, hogy eszik mások. Erre most tessék, behálóztak. Neten írták, hogy túl kel enni magad sok édesség, hogy fájjon a hasad és nem fogod kívánni sokáig. Aha.. megprobáltam úgy teleettem magam, hogy nutellás kekszet ettem májkrémes kekkszel, tejszinhabokat toltam rá, gyümölcsöket. Semmi bajom se lett azon kívül, hogy felpuffadtam meg vagy 5 kiló viz feljött rám. Fájt a hasam jó egész éjszaka, de másnap már na mondom de jó, megint kívánom..

2018. szept. 5. 11:05
 3/14 A kérdező kommentje:
Megint én vagyok, most is kimentem a konyhába és ott a pite, vágok és eszem. Mint valami robot, hozom fel és nem érzek semmi fájdalmat, csak fejben :D. Azt mondják akik láttak már egy párszor így enni, amikor ez rámtőr, hogy miért nem megyek testépítőnek? Annyit eszek, hogy egy lovat meg bírnék enni. Én meg hát ez a baj, hogy én meg szálkás akarok maradni, már ezen szenvedek régóta az endomorphos genetikámmal.. de nem megy, alapból alig van rajtam zsír amúgy, szinte csak víz, de az is a hasamon.. Viszont, ha kevesebb szénhidrátot eszek, meg kiürül úgy a glükz raktárom, hogy olyan bici bicepszem lesz, meg ticepszem, hogy még ér sincs benne, amint betöltök, akkora, hogy majd szétrobban. Valaki segítsen.
2018. szept. 5. 11:12
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugi. Belül lehetsz ideges, én is az lennék, de annyira elborít az az egész, hogy ilyen nehezen emészthető szövegmasszát öntesz ki, amit fárasztó elolvasni s értelmezni. Viszont az alaphangulat azt hiszem, átjön.


Nos. Te is azt írod, hogy főleg a rengeteg szénhidrát tesz ennyire éhessé, még ha nem is jött be a ketó. Nem is egészséges cukorhalmokat tolni. Szóval a szénhidrátot vidd normális szintre, megfelelő alapanyagokból. Ha éhes vagy, akkor se cukros vackokat egyél kilószámra.

Aztán valahogy, kísérletezéssel jó lenne megalkotni a személyre szabott s működő étrendedet. A ketogén diéta már túl durva lehetett hirtelen (amúgy miért is nem próbváltad ki 1 kiló brokkolival? szerencsés ember, én nem szeretem a zöld zöldségek zömét, ez kicsit nehezíti a vega ketómat), még nekem se esik jól, ha tartósan sok szénhidrát után ugrok bele. A testünknek ez elég nagy sokk lehet, a te kalóriaigényeddel pedig a sok zsír is okozhat gondot (nem számít, hogy máskor is eszel sok zsírt, egészen más sok szénhidráttal és anélkül).

Nem hiszem, hogy ilyen szintekre kéne menned, bár bennem is felmerült volna ez, nekem bevált a ketó a szénhidrátos végtelen ciklusban evés ellen. De könnyen lehet, hogy neked azért több szénhidrát kell. A helyedben ennék egy csomó jó kis fehérjét (zsírosabb forrásokból is OK, sőt, lehet, hogy jobb), sok zöldséget, némi lassú felszívódású összetett szénhidrátot, ha kell és úgy érzem, jót tesz... S nutellás kenyér helyett hatalmas zöldséges rántottákkal próbálnék jóllakni (vajas-mézes kenyérből engem se laktatott régen fél kiló, de egy 10 tojásos rántottát nem biztos, hogy be tudnék fejezni. egy 30 tojássárgájás jégkrémet bizonyára igen, az más :)).


Én ha elkezdek szénhidrátdúsan enni, nincs erő, ami megállítson, de ha a bevált étrendemen vagyok, akkor szinte kizárt, hogy elszálljak. Emiatt gondolom, hogy egy jó étrend kellene, nálam csodákat művelt, érzésben (éhség, étvágy, közérzet, energiaszint...) és fegyelmezettségben is.


A bicepsz izom és glikogén+víz. Kevés ch mellett határozottan lapultabb (annak, aki izmos, az enyémen nem sok különbség látszik, amikor elvesztem a 2 kiló vizet :)), de az a tényleges izommennyiség. Ha bármikor tényleg kicsi a bicepszed, akkor nem elég fejlett az izom (vagy túl sokat vársz az ember lehetőségeitől).


Azért meg kell mondjam, elég különleges vagy. Sokan tudunk rendesen enni (én is közeli kapcsolatba tudnék lépni egy teljes tepsi zserbóval egy normál nap után, jóllakottan. lehet, hogy kicsit fájna, de bemennének s én se magas, se izmos, se férfi, se aktív nem vagyok), de a te szinted az már olyan, aminek az elérésére keményen gyúrnak egyesek, mások pedig a közelébe se mennének soha. Érdekes lehet a szervezeted működése. Bár lehet, hogy csak a jóllakást jelző rendszered beteg vagy nem tudom, de azért férni is több fér beléd, mint a normál emberekbe.

Még jó, hogy nem vagy brutálisan elhízott az ilyen esetek ellenére sem. Vagy ez nincs olyan gyakran? Remélem, mert bizonyosan káros a szervezetednek a gyakori túlzabálás.


Remélem, találsz valami megoldást, kemény diónak látszik, de ha kísérletezel, hátha.

2018. szept. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Még valami a ketóhoz. Nem ettél elég rostot? Az baj (ha nem nulla a rost, akkor rendes mennyiség kell, a kevés a legrosszabb). Én ketóban is sok rostot eszem, nem is volt wc problémám soha, max. egyéb, amikor túl sok szénhidrát után ugrottam bele. Olajos magvak, zöldség (inkább emelem a szénhidrátkeretet, nekem 40 gramm is OK, de neked esélyes, hogy több is, az aktivitás, izomzat, testméret számít, bár a genetika miatt lehet, hogy neked se mehet több. de újfent: nem kell ketóznod. egy sima szénhidrátszegény étrend is beválhat).
2018. szept. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm és hálás vagyok a hozzászólásodnak! :) Annyira jó volt elolvasni, sikerült megnyugtatnod és most úgy érzem, hogy nincs veszve a dolog. Esetleg írhatok privátban? Úgy érzem tudnál segíteni egy étrend kialakításában és pár tanács most jól jönne.
2018. szept. 5. 20:29
 7/14 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy az izomzatom nincs valami jól kialakulva. Egyedül a bicepszem amúgy is ami a legrosszabb. Illetve a brokkolim, olyan 800g körül mozgott plusz 1 egész avokádóm, pár nuts azt hiszem. Elvileg 30g - 35g rost körül mozoghattam, de így is volt a net carbom, olyan 40 körül és féltem, hogy kijövök ketobol. 2 hét után, meg igazából el kezdtem 2 kiló zöldségeket enni, hogy jó sok rost legyen bennem és teljeskiörlésű Zabpelyhet, illetve teljeskiörlésű tésztát és rá 4-5 napra, majdnem 1 hét múlva sikerült elmennem wcre. Mindig fel voltam puffadva, a hasam, tele voltam savval. Nem tudtam, hogy ez miért van a sok olajtol megíjedtem és ki is szálltam. De olyan szálkás tudtam lenni, mint még soha. Viszont igen, a szénhidrát nekem valamilyen szinten kell, imádom a zabot és a tésztát is. Attól félek, hogy kevesebb szénhidráttal izmot veszítenék, elvileg ketoban nem lehet, viszont low carb diétában igen csak el lehet veszíteni. Egyébként probáltam lenni 25% szénhidráton is 30% fehérjén és 45% zsíron is nem rég és meglepően ott is szépen fogytam. Szóval a kalóriám mindig ugyan annyi, de a víz ami kijön, az annyit dob, hogy hihetetlen. A Moderált szénhidrát alatt mit értesz? Mármint, hogy normálisra? Egyébként keto diétát csak 2 hétig csináltam épp ezért, de a 2. héttől éreztem azt, hogy tényleg nem voltam éhes és a sovárgásom sem volt.

Illetve 80kg volt a maximum súlyom ezelőtt, sohasem tömegeltem, mindig telezabáltam magam régen is, utána ráálltam a kemény mérleges dolgokra és mértem az ételt, minden formában, 2 éve már lassan és 1 évig ilyen 3 havonta 1x csaltam max 1-2 napot, de azok mindig ilyen brutálisak, hogy sokkolom a szervezetem. Édesapám 110 kiló, de leeszem, bármikor. Szóval van, hogy eltakarítom az ő tányérját is, ha egy ilyen napot tartok, mert belé már nem fér. A durva az, hogy én szerintem zsír az sohasem volt rajtam, én egy vízcsarnok vagyok. Viccet félretéve, amikor 80kg voltam, volt rajtam zsír persze, de abból igazából 2 hét alatt le is tudtam volna szedni egy ketoval mondjuk 5-6 kilót így tapasztalatból visszagondolva és megspóroltam volna 3 hónap diétát :D.

Egyébként mostanában jöttek ezek megint vissza rám, ezelőtt nem voltak ilyenek. Probálnám a szintemet megtartani és 7-10 naponként egy jó kis csalónapot tartani úgy gondoltam, de elszálltak a dolgok, most meg már sajnálom a szervezetemet is, hogy így lesokkolom mindig és szenved miattam. Most jelenleg örülnék, ha sikerülne egy egészséges étrendet összeállítani, amitől szépen lemenne ez a pár kiló fölös víz ismét és nem lennék éhes, hosszabb ideig tudnám tartani a "diétát" és szinten tudnék vele tartani illetve izomzatot építeni, szálkásítani, de ehhez egy megfelelő macro kellene, amit bővebben kifejtenék privátban esetleg, ha van időd egy kevés :)! Köszönök mindent, hálás vagyok a kommentedért, kaptam egy löketet újra úgy érzem.

2018. szept. 5. 20:50
 8/14 anonim ***** válasza:

4-essel teljesen egyetértek. Én is megfigyeltem, amikor még ettem gabonát és cukrot, hogy minél több szénhidrátot eszek, annál többet kívánok. Aztán jönnek a tábla csokik kesudióval és ilyesmik (bár én soha nem ettem össze mindent úgy, ahogy te). Amióta elhagytam a sok szénhidrátot tartalmazó ételeket, sokkal jobb lett a helyzet. Egyszer elkezdtem kísérletezni a ch csökkentéssel, akkor leálltam a gyümölcsevéssel és a mézzel is, és nagy keservesen lementem napi 80 grammra. Alá nem sikerült, mert a nap végére már annyira nem éreztem jól magam, hogy mindig elrontottam. Végül is nem bánom, úgy látszik, nekem nem érdemes erőltetnem a ketót. Annyi haszna viszont volt, hogy azóta semmilyen csoki, süti vagy édes gyümölcs nem hat rám, egyszerűen nem kívánom, és nem érzem szükségét, hogy állandóan eszegessek valamit.

Szóval szerintem a vércukorszintedet kellene stabilizálni jól elosztott, megfelelő forrásból származó (én a zöldségekre alapoznék, zabpehely esetleg, tészta felejtős) és esetleg kevesebb szénhidráttal. A zsírosabb étrend is segíthet, ha esetleg leptinrezisztenciád lenne. De növényi olajok helyett/mellett állati zsírokat (is) javasolnék, teljesen más a hatásuk.

2018. szept. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!!!

A zsírra én nagyon sokáig nem is ettem szinte zsírt csak szénhidrát meg száraz fehérje. Én fél éve hallottam a keto diétárol azóta változott meg a véleményem a zsírokkal kapcsolatban. Előtte csak 0kaloriás sprayekkel sütöttem a csirkét is. volt vagy 20 - 30g zsírom szerintem 1 éven keresztül, lehet az is baj :/. Viszont, ha zsírosabb ételt eszek, illetve amikor ketoztam, nem tudom, hogy nekem jó-e az a nagyon sok zsír, mert fura a székletem is illetve leírom, de ez ciki, de eléggé fura a szellentésem is tőle, nagyon gyenge és nagyon ... Amikor wczhetnékem is van, akkor is nagyon lassan akar kijönni, szinte erőlködnöm kell. De amikor meg több a szénhidrát, akkor van, hogy rámtör és futok. Nem tudom, hogy ez most a rost miatt lenne vagy a zsír és a szénhidrát különbségétől, de a zöldségemet, még zsíros kaja mellett is minimum 1 kg-ra szoktam tenni. Ami 40g rost minimum. Erről mi a véleménye/d? :)

2018. szept. 6. 09:53
 10/14 anonim ***** válasza:
Érdemileg nem tudok mit hozzászólni ehhez a sok mindenhez, nem is értek hozzá, de gondoltam, elmondom, nálam mi van. Én pl. egész héten nem vagyok otthon, kevésbé van alkalmam rendesen enni, hétvégén kiéhezetten viszont iszonyat mennyiséget magamba tolok, hétről hétre többet. Tulajdonképpen két napig folyamatosan csak eszek, ráadásul rengeteg süteményt. Konkrétan úgy nézik ki a hétvége után, mint egy terhes nő szülés előtt. De aztán az hamar lemegy, szóval igazából nem zavar, nem problémázok ezen. 180 cm vagyok és 80 egynéhány kg körül.
2018. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!