Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha valaki több napig nem...

Ha valaki több napig nem eszik összeeshet/elájulhat akkor is ha súlyfeleslege van?

Figyelt kérdés

2018. szept. 7. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Persze! A testzsírból nem tud "visszamenni" a szervezetbe a kalória :) Akinek nagyon leesik a vércukra, az elájul, paff.
2018. szept. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 totális böjtnapnál tovább nem mentem (sőt, szűken volt meg), kemény, de nem teljesen nullkalóriás kényszerű koplalással pedig 11 napnál tovább nem, de semmi bajom nem volt, esélye sem volt ájulásnak. Sokan jópár hét alatt sem ájulnak el, sőt dolgoznak, bár ahhoz már nem árt gyakorlottnak lenni vagy úgy születni, nem tudom, persze a megfelelő tartalékokon túl.


Nyilván van, aki pár napon belül is elájul, de nem hinném, hogy ez lenne a tipikus. Egy egészséges, tartalékokkal rendelkező embernek azért pár nap vagy hét böjtöt illik elviselnie, bár nyilván nem ez az ideális.

2018. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha figyel a vízbevitelre, esetleg plusz egy kis sót is bevisz akkor nem szabadna. A szervezet átalakítja a zsírt keton testekké és az agy azt használja.
2018. szept. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne várj fogyást koplalástól! Inkább mozdulj meg egy kicsit...
2018. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!