Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » IR diétával kapcsolatos...

IR diétával kapcsolatos kérdéseimre válaszolnátok?

Figyelt kérdés

A múlt héten derült ki rólam, hogy IR-es vagyok. Még nem teljesen látom át a dolgokat, hogy it szabad, és mit nem szabad enni. Elég sok oldalt, mintaétrendet átnéztem már.


- Mi történik akkor, ha például hétvégén tovább alszom (pl. fél 10-kor ébredek fel)? Ilyenkor kapásból a tízóraival indul a nap? Vagy mi a teendő?


- Ebédnél nem igazán értem, hogy a 2/3 lassú felszívódású szénhidrát mellé mi lehet az 1/3 gyors? A zöldség elvileg lassú, a fehér lisztes és az édes dolgokat kerülni kell... Mi lehet akkor gyors?


Köszi a segítséget!



2018. szept. 11. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Elméletileg hétvégén sem alszunk tovább, 8-ig reggelizni kell. Igen, én is órára kelek hétvégén is.

Viszont ha mégis előfordul, akkor is reggelivel kell kezdeni, és a tízórai marad ki.


2. Ebédnél lehet gyors gyümölcs, gyümölcslé, tejtermék, tejes kávé, stb.

De a gyors nem kötelező, bármikor lehet lassút enni helyette. Én pl. ritkán eszek gyorsat ebédre, és a tízóraim sem 10-10 lassú - gyors, ha nem 15 lassú, 5g gyors

2018. szept. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De jó! Köszönöm a segítséget! Féltem, hogy senki nem fog válaszolni.

Akkor ha jól értem, egy kis szabadságom van a gyors/lassú szénhidrátok arányainak összeállításában. A lényeg, hogy a lassú a "jó", a gyors a "kevésbé jó", és ezért lehet belőle kevesebbet is enni.

2018. szept. 12. 15:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Az arányokat csak a lassú irányába szabad eltolni.

A gyors azért van, mert pl. gyümölcsöt is kell enni :D

2018. szept. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!