Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megettem egy tányér két napja...

Megettem egy tányér két napja kint lévő, hűtetlen rizst. Lesz bajom?

Figyelt kérdés
Anyam későn mondta,hogy nem volt hűtőben két naoja, sajnos tegnap este is ebből ettem...Mintha fájna a hasam kicsit de lehet csak bekèpzelem.

2018. szept. 12. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Most jósoljunk? Vagy lesz, vagy nem. Rizst állítólag nem szabad több órán át hűtetlenül kint hagyni, mert baktériumok szaporodhatnak fel benne, de lehet megúszod hányás és hasmenés nélkül.
2018. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni, van, akinek szinte semmitől nem lesz baja.

Nálunk néha simán kint van bő egy napot a rizs (ha nem jut eszembe elrakni, bár szokott, úgyhogy inkább csak a főzés utáni 12 órában van kint), abból nincs baj, de 2 nap alatt azért szerintem már megromolhat. De az érződik is rajta, neked nem tűnt fel semmi?

Reméljük a legjobbakat, ez tényleg a jóslás hatásköre...

2018. szept. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd, ha a rizs (de bármilyen étel) megromlik, akkor annak egyrészt az illata megváltozik. És nem kellemes rizs illata lesz, hanem szaga, romlott szaga lesz. Már mikor magad elé húzod észreveszed. De ha éppen be van dugulva az orrod és nem érzed a szagokat, akkor a romlott ételt az íze alapján is felismered. Először csak egy savanykás stichet kap, de egészen kellemetlen ízvilága lesz a romlott ételnek.

Szóval ha sem az orrod, sem az ízlelőbimbóid nem tiltakoztak a rizs evése ellen, akkor a hasfájást most csak beképzeled. Mintha kicsit hipochonder is lennél...

2018. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem éreztem semmit ,mert tejszínes husival ettem de szerencsére nem lett semmi bajom!!! Köszi a válaszokat, legközelebb majd jobban figyelek.
2018. szept. 16. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!