Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha nincs étvágyam de túl...

Ha nincs étvágyam de túl keveset eszek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túlsúlyos egyáltalán sőt. 166cm vagyok és 63 kg. Még régebben kezdetm el fogyni akkor 67ről és most vagyok ugye 63. És szerintem ez alatt az idő alatt valahogy elment az étvágyam amikor éhes (érzem rendesen) vagyok akkor nem mindig van étvágyam és van olyan is hogy szinte rá sem bírok nézni az ételre. És valahol azt is olvastam hogy ez esetleg anorexia "előjele" is lehet

Hogyan lehetne "visszahozni" az étvágyam?



2018. szept. 14. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Dehogy anorexia, örülj neki, ha nem okoz nehézséget a fogyás. Az anorexia egész más.
2018. szept. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van, aki annyira belejön a kalóriadeficites étkezésbe, hogy leesik az étvágya, de ha étrendet változtattál, az is lehet ok... Most ennyi miatt igazán nem gondolnék anorexiára, az azért sokkal összetettebb s más a a lényege.


A fő, hogy egyél, ha van étvágyad, ha nincs, mert kell a megfelelő működésedhez. Van egy pont, amikor tényleg nem tudsz enni és kihányod, ha eszel, azon a ponton érdemes orvoshoz fordulni, mielőtt bevisz a mentő, de amúgy keress olyan ételt, elosztást, bármit, amivel eleget tudsz enni legalább fogyáshoz...

2018. szept. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyébként egészséges vagy, nincs baj, és szó sincs anorexiáról! Szedj vitaminokat, és ne fogyj túl gyorsan, vagy túl sokat. 50 kg-ig oké szerintem. 67 kilósan kicsit duci lehettél, nem? Szerintem nem kívánja a szervezeted a többlet kalóriát, és ezért nincs étvágyad. Ha majd beállsz a saját "versenysúlyodra" megáll a fogyás, és jobban fogod kívánni az ételt is.
2018. szept. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!