Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek, ha mindig egyedül...

Mit egyek, ha mindig egyedül vagyok?

Figyelt kérdés
A problémám, hogy egyedül élek és nagyon kevév szabadidöm is van. Keveset is eszem, mert napközben alig van rá idöm, estére kipurcanok. Ha ennék is valamit akkor sem jut eszembe semmi értelmes. Ti hogy táplálkoztok egyedül, Mit föztök vagy miket vásároltok be, hogy a legkevesebb menjen kárba.

2018. szept. 18. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs időd főzni akkor vegyél kész konzerves ételt. Rengeteg féle van. Ezt csak megkell melegíteni otthon.


Vagy főzhetsz ki tésztát és csinálhatsz sajtos tejfölös tésztát vagy túrós tésztát vagy bolognai szószt is csinálsz , ezek gyorsan megvannak.

Esetleg veszel fagyasztott dolgokat.

Kisütni való dolgokat: pl: pulykamell, csirkemell, sajttal töltöttet.

Sültkrumplit.

2018. szept. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért menne kárba bármennyi is (jó, néha megromlik pár deka zöldség, ha sokat veszek, de mást nem dobok ki)? Ha egyedül lennék, legalább gyakrabban maradna étel, másnapra is lenne, de fagyasztóba is lehet tenni... Ketten is csak úgy lakunk jól, hogy az étkezéseink többfogásosak s pár fogást akkor készítünk frissen, nem marad belőle semmi akkor sem, ha egy ember eszi... Úgyhogy azt hiszem, van némi rálátásom a dologra.


Az egyik kedvenc főételem a rántotta. Nem kell lenézni eme egyszerű ételt, elég gazdagon is el lehet készíteni, no persze nem mindenki imádja annyira a tojást és a zöldséget, mint én :) No, az gyorsan megvan, tápláló, egyszerű (még gazdag esetben is).

A legtöbb egyéb tojásétel is egyszerű és alig vesz el időt az elkészítése és megevése is. Persze rengeteg lehetőség van, még főzés nélkül is lehet enni, bár főétkezést én főtt ételre alapozok. De sokaknak működik egy adag földimogyoró is, ismerek olyat, aki néha munkában csak bevágott negyedkilót és kész (én nem érezném jól magam úgy, de van, akinek működik). Inkább egy kis mogyoró, mint az egész napi éhezés... De egy főtt tojást, szelet sajtot, sós muffint is pár másodperc bekapni. Akinek van ideje pisilni, annak enni is.

2018. szept. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb főtt étel eláll a hűtőben pár napig. Én minden héten főzök egy fazék húslevest, és 3-4 napig azt eszem ebédre (de ha ebédre nem tudnék saját készítésű főtt ételt enni, csak valami hideget, akkor vacsorára enném). Ha elfogy, akkor főzök valami egyszerűbb levest, pl. sütőtök- vagy brokkolikrémlevest. Este szoktam elkészíteni a másnapi másodikfélét is. Ha húst sütök, az megvan 1 óra alatt, és 2-3 napig azt eszem, csak a köretet variálom. A legtöbb köret elkészítése 20-30 percet vesz igénybe. Ez nekem mirelit vagy friss zöldség párolva, vagy wokban sütve, főzelékek vagy lecsó, de főzhetsz krumplit, rizst, más gabonaféléket (köles, hajdina, bulgur), süthetsz krumplit, édesburgonyát. Ha kevesebb időm van, akkor összedarabolok nyers zöldségeket, májat vagy halszeletet sütök, még gyorsabb a virsli, főtt vagy tükörtojás, rántotta. Én nem eszek kenyeret, de azt is sokféleképpen lehet enni: bundáskenyér, melegszendvics, pirítós... És még van sok édes étel, tejberizs, tejbegríz, mákos/diós tészta, palacsinta, ezek is egyszerűek és gyorsak.
2018. szept. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én hétvégeken főzök, általában kétfélét, szeretem a főzelékeket, tökfőzeléket csináltam fasírttal, és kelkáposztát, az a kedvencem, és egész héten azt vittem be a munkahelyemre, ott meg tudom melegíteni, igaz, a fasírt kicsit gáz volt, de egyél helyette virslit v. rántott húst, 5-6 szeletet kisütsz, egész hétre elég. Vagy csináljál - ezt is beviheted, ha ott lehet egy kicsit főzőcskézni - krémleveseket, brokkoli stb.
2018. szept. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!