Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vastagbél tükrözésnél mi...

Vastagbél tükrözésnél mi történik az anaerob baktériumokkal?

Figyelt kérdés

Colonoskopia (vastagbél tükrözés) során a gasztroenterológus azt mondta, hogy levegővel fogják felfújni a vastagbelemet. Mi fog történni a vastagbélben oxigénre elpusztuló (anaerob) hasznos baktériumokkal? A féregnyúlványban lévők nem pusztulnak el?

Eleve tartok a vizsgálattól, de ez a kérdés külön aggaszt. Ha valakinek megbízható infója van az ebben a cipőben járó bacik sorsáról, legyen szíves ossza meg velem!


(Viszont a vastagbéltükrözéses paráztatástól, és a fárasztó poénkodásoktól kíméljetek meg, thx)



2018. szept. 19. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Az anaerob baktériumok értelem szerűen levegőn elpusztulnak. De probiotikummal újra lehet őket telepíteni.
2018. szept. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
(A kérdező vagyok) igen, azt sejtettem én is hogy elpusztulnak, de vajon a féregnyúlványban lévők is? Jobb lenne ha a sajàt flóra tudna visszatelepedni, arról nem is beszélve, hogy most cikkeznek róla, hogy a probiós készitmények nem is annyira hatásosak, csak ideiglenes megoldás
2018. szept. 20. 19:12
 3/5 A kérdező kommentje:
igen, azt sejtettem én is hogy elpusztulnak, de vajon a féregnyúlványban lévők is? Jobb lenne ha a sajàt flóra tudna visszatelepedni, arról nem is beszélve, hogy most cikkeznek róla, hogy a probiós készitmények nem is annyira hatásosak
2018. szept. 20. 19:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem oxigént hanem széndioxidot fújnak be. Én nem probiotikumoztam utána, és mégis jobb lett a székletem mint azelőtt. Ez érdekes amúgy.
2018. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez tuti? Mondjuk logikusnak tűnik, hogy nem oxigént fújnak...

Köszi, ettől kicsit megnyugodtam!:)

2018. okt. 6. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!