Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi gyümölcs számít egészsé...

Mennyi gyümölcs számít egészségesnek?

Figyelt kérdés

Napi 3 alma meg 1 banán az már soknak számit?

Természetesen ez a reggeli,ebéd,vacsora között vagy után, amolyan nasi képpen.



2018. szept. 19. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen. A nulla és a napi 2-3 kiló is lehet az, ahogy elnézem az embereket... Nekem a minimális az ideális, de azért nagy gyümölcsrajongóként, sok gyümölcsfával azért ennél többet eszem. Nagyon kis kalóriaigénynél rossz, ha cukrokkal töltjük meg a napot, ez ad egy határt, van, aki rosszul tűri a nagyon cukros gyümölcsöket, de van, aki láthatóan remekül elvan vele. Voltak időszakaim, amikor egyetemről hazafelé megettem 1 kiló almát, nem tűnt úgy, hogy ártana, sőt, nagyon jólesett.


Egyéni, kinek mi az egészséges, ha ilyen alapból rendben levő ételről van szó, mint a gyümölcs. A cukor sokaknak jó energiaforrás s a gyümölcsben azért akad más is, legalább kis mennyiségben. Az én táplálkozásomban nem nagyon van szerepe, csak lelki (illetve a banán olykor magnéziumforrásom, nem sok, de meg kell becsülni, mert rosszul állok belőle s a többi potenciális forrás jóval hátrányosabb vagy csak nem szeretem), de az sem elhanyagolható. Sosem adnám fel a gyümölcsöt, szezonban pedig több kell :)

2018. szept. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minél több, minél többféle :)

Nyilván igazítsd hozzá a kalóriaszükségletedhez, de ne sima cukorként kezeld őket, mert egyáltalán nem azok.

Sok rosttal, vitaminokkal és ásványi anyagokkal vannak tele, amik bizonyítottan csökkentik a vércukorszintre gyakorolt hatásukat, sokkal kisebb mértékben terhelik a szervezetet.


Sajnos nagyon sokan adnak táplálkozási tanácsokat, akár itt azok, akik csak olvastak egy kiragadott mondatot valahol, vagy azok, akik szakértőnek mondva magukat, ugyan ezért az "információért" pénzt is kérnek... Pedig semmilyen táplálkozási folyamatot nem értenek, fekete-fehéren annyit látnak, hogy fehérje, cukor (!), zsír. Sokan még az egyszerű és összetett szénhidrát között sem tudnak különbséget tenni, de hőbörögnek az egészséges forrásaik hallatán is. Mások pedig azt hiszik, hogy 500%-os tartalmú táplálékkiegészítőkre van szükségünk a vitaminok pótlásának érdekében, mert ahonnan alapvetően hozzájuk kéne jutnunk, az tiltólistás.

2018. szept. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!