Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyen az ember, hogy a...

Mit egyen az ember, hogy a széklete ne legyen bűzös?

Figyelt kérdés
Úgy is feltehettem volna kérdést, hogy mit kell elkerülni az étkezésből, hogy a lehető legelviselhetőbb legyen a székletének a szagossága. Nos?

2018. szept. 19. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egészséges dolgokat. Tojás, zöldségek, gyümölcsök, tejtermékek... De ezektől nem szabad megválni, sok energiát adnak, szükség van rájuk.


Az ürülék amúgy, bármit eszel kellemetlen szagú. Inkább azt kéne kitalálni, hogy a levegőt mivel tedd illatosabbá székelés után.

2018. szept. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire mindig büdös lesz a kula, mert a különféle testnedveid is megtalálhatóak benne, és azok nem épp rózsaillatúak. Ha sok növényi táplálékot eszel, akkor viszont mérsékeltebb lesz a szaga (a hüvelyeseket viszont kerüld). Jellemzően a húsok és a tejtermékek bomlástermékei azok, amik nagyon büdössé teszik a kaksit.
2018. szept. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendben az emésztőrendszered, (gyomrod, májad, epéd, hasnyálmirigyed) nem alkoholizálsz, módjával étkezel és mindennap, lehetőleg a reggeli órákban van székleted, akkor az nem lesz annyira ordenárén büdös, hogy újra kelljen festeni utána a lakást, bármit eszel.

Különösen, ha miközben trónolsz a klotyón lehúzod a produktumokat menet közben.

2018. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Passz, én már sokféle étrenden voltam, de sosem volt kirívóan büdös, csak olyan normális, nyilván nem illatos vagy tökéletesen semleges, de szolid, jól elviselhető.

Valaki írta a húst és a tejtermékeket, azt én mindig alacsonyan tartom, de régen tejtermék még sok volt és akkor sem volt semmi ilyen gondom.

Gondolom, van egy egyéni rész s jobb, ha rendesen, viszonylag egészségesen eszik az ember, de igazi, tényszerű támpontokkal még sosem találkoztam e téren. Arról már olvastam hipotézist, hogy hogyan kell enni, ha nem akarunk szellenteni (tuti ott is van egyéni tényező is azért) s az nálam be is vált. De székelés... Az egy misztikus kérdés.

2018. szept. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha sok rostos kajat eszel, akkor nem lesz olyan kellemetlen a szaga.
2018. szept. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
De miért, valakinek utána fél óráig kötelezően szagolgatnia kell vagy mi van ?
2018. szept. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem sok szotyitól keménnyé vált és az nem bűzölög annyira
2018. szept. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A sok makuka tényleg hasznos, arra viszont vigyázz, hogy kirügyezel tőle :D
2018. szept. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Parfümszappant.
2018. szept. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!