Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért tartják sokan az energia...

Miért tartják sokan az energiaitalt valami ördögtől való dolognak?

Figyelt kérdés

Ha elolvassák az összetevőket megegyezik egy üdítőital lösszetevőivel, plusz koffeinnel.

Amit károsnak lehet nevezni az a sok cukor illetve a cukormentesekben az édesítő.

Magyarországon taurint sem tartalmaznak, ami pedig szintén nem káros anyag, mivel az anyatejben is megtalalhato.



2018. szept. 21. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Korlàtozás nélkül lehet hozzájutni és fogyasztani. Nem épp olyan jó buli, mikor a 10 éves hüjegyerek bekerül kórházba, mert ízlik neki, és 3-at lehúzott egymás után. A koffeinmérgezés halálos is lehet.

Nincs benne semmi hasznos vagy egészséges, csupa mesterséges xar. Akkor inkàbb igyon valaki egy rendes kávét, zöld teát, sokkal többet ér vele.

2018. szept. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Talán mert egy moslék.

Szar dolog a dialízis kezelés, nekem elhiheted.

2018. szept. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Azért a koffeinmérgezéshez meg kellene inni egy 5-6 liter energiaitalt :D


Tény, hogy szívbetegeknek kevesebb is megárt.

Hosszú távon az energiaital sem és az üdítők sem egészségesek a sok mesterséges cucctól meg cukortól...

2018. dec. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

ne mondj ilyen hülyeséget, mert a gyerekek elolvassák, és elkezdenek ennyit meginni.

Koffeinmérgezés már 300-600 mg-tól van.

2018. dec. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

de 300mg-tól :D


hivatalosan a halálos adagja 5-10g vagyis 5000-10000mg


300mg-tól csak gyorsabb pulzusod lehet, izgatottság, idegesség.


Régen megittam kiváncsiságból egy 1,5 literes kobrát ami kb. 450mg koffein volt és nem haltam meg, csak izzadtam meg remegtem mint a kocsonya.... meg paráztam :D

2018. dec. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ittam már meg 4et egymás után buliban, tényleg nem ajánlom, mert kb 150 volt a pulzusom nyugalomban.

De néha 1 nem árt. Nem szabad rendszeresen, és nem szabad egyszerre túl sokat se. Ezt a két szabályt kell betartani, akkor nem lesz baj.

2018. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

igen, a remegés, stb. már koffeinmérgezésnek számít.

az sem mindegy, mekkora az a gyerek, aki issza. mert már általános iskolások is isszák ezt a hülyeséget. Nekik kisebb adag is mérgező már.

2018. dec. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!