Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok mondani ellenérveket...

Tudnátok mondani ellenérveket a veganizmusra?

Figyelt kérdés
Miért nem egészséges? Hogyan magyaráznátok meg egy vegánnak, hogy amit csinál az egészségtelen, és csak egy divat az egész..

#egészség #vegán #mindenevő #vegyes táplálkozás
2018. szept. 21. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

1. Miért akarod neki megmagyarázni? Neki ez a meggyözödése, ezt tiszteletben kellene tartani!

2. A veganizmus miért lenne egészségtelen? (Mellesleg még véletlen sem divat) A legtöbb vegán sokkal egészségesebb, mint a húsevök! És itt tényleg nem a mindenevökre gondolok, hanem a magyarok többségére, aki hússal akar jól lakni, és emiatt az egyik legbetegebb nép.

2018. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Az ember alapvetően "mindenevő". Vegyes táplálkozásra van szüksége.

Lehet egészséges a vegetáriánus étrend, ha ésszel csinálják. De nem mindenkinél jön be hosszú távon.

2018. szept. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Mindent lehet jól és rosszul is csinálni. Ha odafigyel, hogy minden szervezetének szükséges anyagot megfelelő mennyiségben bevigyen akkor lehet egészséges.

Részemről mindenki azt eszik amit akar csak azt nem szeretem amikor a vegánok gestapóznak a húsevőkkel/vegetáriánusokkal, mert ők jobban tudják.

Simán megeszek egy vega/vegán kaját jóízűen, de igenis szükségem van a húsételekre is.

2018. szept. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Èn egy ideje vegán módon eszem (NEM vagyok harcos vegán, senkibe nem kötök bele, ha mást eszik, mint én!!!), és azóta sokkal egészségesebb lettem.

Egy hete kaptam meg a vérkép eredményét, és az orvos szerint is sosem volt még ilyen jó, a koleszterni, a vas, a cukor és egyéb a lehetö legjobb, a vérnyomásom 120/80, sok éves magas vérnyomás után - szóval nekem (és ezt hangsúlyozni szereném, hogy NEKEM) ez az étrend sokkal jobban bevált. Ennek ellenére senkit nem akarnék meggyözni, hogy ö is így egyen, mert másnak nem biztos, hogy ennyire pozitív lenne.

Amit viszont fontosnak tartok, hogy önmagában a vegán táplálkozás nem okoz hiányokat, ha kicsit figyelnek arra, hogy mindenböl jussok a szervezetnek elegendö mennyiségben, azaz jobb nem gyözködni a másikat.

2018. szept. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nem tudok. Korlátozások, bizonyos szitukban nehézségek lehetnek, de ez megoldható. Egészségtelennek nem egészségtelen és távolról sem divat, évezredek óta vannak vegánok.


Mégis mi divat lenne benne? A legtöbb ember nem vegán és üldözik is őket, sok melót is be kell fektetni, miért csinálná bárki divatból ezt? Bár az ember még hülyeségeket is csinál divatból, az igaz, de NAGYON visszatetszést keltő számomra, ha valakinek a megalapozott étrendjét csak úgy messziről ledivatozzák.

2018. szept. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Én nem akarom megmagyarázni nekik. Mindenki azt eszik, amit akar, én is. Majd érzi ő, ha nem jó neki.
2018. szept. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Ellenérv.... Nem nagyon van. Míg a húsevésnek vannak mellékhatásai elég bőven addin én nem hallottam volna olyat, hogy valaki a sok zöldségtől megbetegedett volna. Ha megeszek egy megfeketedett húst akkor vagy elkapok valami cancert vagy meghalok míg ha megeszek egy jócskàn megbarnult banánt akkor maximum kicsit alkohol íze lesz de nem halok bele.

Nem tudom igazából milyen ellenérvet tudnék felhozni. Nehezebb félkész kajákat venni a boltból, mert drágábbak de ez nem hiszem hogy megállja a helyét mint érv

2018. szept. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Laci_11 válasza:
62%
Na most feladtad a leckét! Lássuk csak.... hmmmmm..... ŐŐ. Nincs!
2019. máj. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!