Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudtok mondani fehérjében...

Tudtok mondani fehérjében gazdag tápanyagokat?

Figyelt kérdés

Csirkemell,Pulykahús,tojás,brokkoli,sonka,sajt,hal ezeket tudom így hirtelen, de szeretnék még többet tudni, mivel ezek az ételek bizonyos idő után unalmassá válnak.

Illetve plusz kérdés.

Szerintetek mennyi az egészséges zsír amit bevigyen az ember a szervezetébe? Mármint úgy értem hogy amíg kisütöm a csirkemellet vagy másfajta húst (napraforgó olajjal szoktam.) annyi elég vagy azzal sok? néztem létezik kókusz olaj is.



2018. szept. 21. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

A brokkoliban nincs sok fehérje, ahogy a többi zöldségben sem. Bármilyen hús, sajt, túró, belsőségek, hal. Növényekből a hüvelyesek, dió-mogyorófélék, gabonák, de ezek aminosavprofilja nem teljes értékű, ezért ha ezekből szeretnél fehérjéhez jutni, célszerű őket komplettálni.

Zsírból testsúlykilogramm x 0,5-1 grammot szoktak javasolni naponta, de ennél többet is lehet enni, csak akkor nem árt a szénhidrátbevitelt csökkenteni (kivéve ha híznod kellene, vagy sok kalóriára van szükséged, pl. fokozott fizikai aktivitás miatt).

Az étolaj (és a feldolgozott ételekben lévő "növényi olaj") igen messze áll az egészségestől, a kókuszzsír és (hideg ételekben) az olivaolaj sokkal hasznosabb.

A csirkemellet én is unnám, csak sajttal együtt vagy bundázva tudom megenni, túrót is csak sok tejföllel. De ez én vagyok, kb. napi 100 g zsírbevitellel, ami nekem ideális. Ebben benne van az ételekben benne lévő, nem hozzáadott zsírtartalom is.

2018. szept. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Mélységesen egyetértek az első hozzászólóval, még a zsírbevitelem is hasonló kemény szálkásításkor...

Úgy tudom, kb. napi 30-40 gramm az abszolút minimumszint zsírból (esszenciális tápanyag, kell. hormonrendszer, zsírban oldódó vitaminok...), testépítésben szénhidrátra alapozott szálkásításkor tipikusan 0,5 g/ttkg a zsír, ennél rossz ötlet lejjebb vinni. Felső határ tulajdonképpen nincs, nyilván a kalóriaigényed s a többi makróid korlátozzák le, illetve az, hogy mit bírsz, mire hogyan reagál a szervezeted. Van, aki rosszul lesz a sok zsírtól, pláne, ha alig van mellette szénhidrát.

2018. szept. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jelenleg fogyni akarok, 1 hónap alatt sikerült is 3 kilót leadnom edzés mellett természetesen mert nem hagyom hogy az izmaim is eltűnjenek. Akkor sokkal több fehérjét fogok enni és kevesebb szénhidrátot. Néha kiszokott ugrani a szénhidrát jobban, mint a fehérje pedig amit az ember rögtön szénhidrátnak gondol (kenyér.) nem eszek csak graham kenyeret általában egy nap 4 szeletet, illetve almát szoktam 2-3x enni.
2018. szept. 22. 06:19
 4/5 anonim ***** válasza:

60-70% szénhidrát, 15-20% zsír és fehérje az ideális az ember számára. A fehérjét lehet emelni, ha kifejezetten izomépítés vagy szálkásodás a cél, a zsírt nem szabad. A szénhidrátot egészséges embernél nem érdemes 50% alá vinni, hiszen ez a test elsődleges és legjobb energiaforrása.


Nagyon jó fehérjeforrások:

szejtán 75g/100g

spirulina vagy más algák 57g

szója 36g

sárgaborsó 25g

tempeh 19g

lencse, babfélék, hüvelyesek 18-24g

tofu 17g

olajos magvak: 16-22 g (dió, mogyoró, mandula stb.)

gabonák és gabonamagvak: 8-16g (köles, disznóparéj, tönköly, rozs, stb.)

teljes kiőrlésű kenyér vagy zsemle 13-15g

2018. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja még egy: kakaóbab ill cukrozatlan kakaópor 20g
2018. szept. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!