Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti hányszor esztek egy nap?

Ti hányszor esztek egy nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy ideje napi 2x étkeztem, de rengeteget fogytam és most hízni szeretnék 1-2 kilót, illetve súlyt tartani.


Elkezdtem 4-5x enni egy nap.

Reggeli: 1 szelet fitt&trend kenyér, 1 szelet sonka, 1 szelet light sajt, 1paradicsom, 2dl mandula tej (220 kcal)

Ebéd: 100g főtt burgonya, egy paradicsom, egy szelet flekken disznócombból, sült hagymával. (400 kcal)

Uzsonna: jogobella 0% joghurt (69kcal) 5 szem szőlő (25 kcal)

Vacsora: 150 g csirkemell (300 kcal) paprika (15 kcal)

/+2 üres kávé a nap folyamán./


Egészséges 4-5x enni egy nap? Ez megfelelő lehet súlytartáshoz?



2018. szept. 26. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint, hogy egészséges-e a napi energiaigényed 30%-át bevinni tartósan? Ez károsabb az elhízásnál, de ahogy gondolod.
2018. szept. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem is értem ha hízni szeretnél akkor miért eszel kevés kalóriákat, így csak fogyni fogsz.
2018. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Metionin ***** válasza:
Én napi 4x eszek, rendes adag kajákat mégsem hízok. Ez amit te eszel, nagyon kevés, főleg ha hízni szeretnél.
2018. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit te itt leírsz, az kóros koplalás.


Ezzel csak madarandó betegségeket, akár szívbetegséget is összeszedhetsz.


Napi háromszor eszem és normális ételeket, sok zöldséget és halat/húst, kevés gabonát, jó olajakat, néha gyümölcsöt.


Te koplalsz, ami betegséghez, kontrollmániához, étkezési zavarokhoz és halálhoz vezet, ebben a sorrendben.

2018. szept. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 4-5X eszek, de rendes mennyiségeket. Nem híztam és nem is fogytam már vagy 10 éve, azóta ugyanennyi vagyok, 50 kg.


5 szem szőlő? 1 szelet sonka? 1 paradicsom? Mik eszek a mennyiségek?


Normálisan kell táplálkozni. Minek szénhidrát szegény kenyeret enni például, ha ebédre eszel gyorsna felszívódó szénhidrátot, amitől gyorsan felugrok a vércukrod, aztán meg le is esik

2018. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ez nagyon nem egészséges... jelenleg már kialakult nálad egy kezdődő étkezési zavar, amit nem fogsz tudni kontrolálni, ha nem kérsz segítséget. Ugye tudod, hogy amit kérdezel az butaság? Amit egész nap eszel az mind kb. a nap kezdéséhez lenne elegendő. A szőlő, a zöldség mennyisége egy vicc. Életmódváltás nem egyenlő a koplalással. Van egy alap kcal szükségleted. Szerintem ez a szerveid működéséhez is kevés lenne, ha csak egész nap fekszel akkor is. Ne tedd magad tönkre, mert egy életed van és hamar rá fogsz jönni, hogy az idő véges és kár magad sanyargatnod. Bízz a testedben, ne vonj meg magadtól semmit, élvezd az életet. - Ezt teheted egészségesebben is, nem kell cukrot, kenyeret stb... enned, de a napi 3 fő étkezés tartalmazzon szénhidrátot (zabpehely, zöldségek, gyümölcsök, teljes kiörlésű termékek), zsírt (olajos magvak) és fehérjét (alternatíva: hal, csirke, pulyka stb...) kerülheted a feldolgozott élelmiszereket is, de én azt mondom mindig, hogy lehet ezeket is enni, mert a szervezetnek is szüksége ,,lehet” feldolgozott élelmiszerekre, ahonnan gyorsan tud energiát nyerni, persze ez szubjektív és mindenki maga érzi azt, hogy mi a legjobb neki. Mellette igyál sok folyadékot, egyél levest, főzelékeket. Mozogj sokat. :-)

2018. szept. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Általában 2, néha 1 vagy 2-nél több alkalommal eszem. Mindegyikkel súlyt tartok hosszútávon, bár ha nagyon igyekszem, eggyel fogyni is tudok, 3-mal túleszem magam, de enyhe túlevésnél még nem hízom, genetika. Van súlyfeleslegem.


Nem ez számít, hanem az összbevitel s hogy az adott embernek megfeleljen az étkezésszám. A szűk családomban senki sem tud keveset enni egyszerre, mi nyilván nem eszünk sokszor keveset. De van, akinek csak úgy jó.

2018. szept. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 2x, egyszer 11-től 2-ig, aztán este 6-tól éjfélig.
2018. szept. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 27. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!