Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezési gondokból gyógyulva...

Étkezési gondokból gyógyulva mennyi idő után kezdi az embert hidegen hagyni az étkezés és a súlya?

Figyelt kérdés

Dietetikus segítségével.


Az utóbbi időben megpróbáltam ignorálni is; megkértem a dietetikust, hogy had ne kelljen grammra pontosan leírni a napi étkezésemet, a munkahelyi menzán ebédeltem (hús, köret, zöldség, utána nasi és kávé), a tízóraimat nem én készítettem hanem vásároltam a büfében (szendvics + gyümölcs) , a reggeli az uzsi és a vacsi készítésnél csak arra figyeltem, hogy meglegyen minden fontos tápanyag a menüben, de nem méregettem megrögzötten - és ez így segített is. A napi méredkedésről is sikerült leszoknom, nem számoltam kalóriát, stb.


Ennek ellenére bennem volt egy kicsit a kis démon, de minden nappal gyengült. Volt nap, hogy az evéssel való konfliktusokra nem gondoltam és nem jöttek elő.


A külvilág felé nyitottam, mindig lefoglaltam magam, programokat szerveztem és nem ujjongtam minden étkezés után, hoyg "Jaj, de ügyes vagyok, hogy mertem enni" - csak szimplán az éhségem csillapítására ettem; gondolván, minél kevesebbet törődök az étkezési gondokkal, annál könnyebben kijövök az egészből.


Érzelmileg is jobban voltam és mindenki látta is, hogy nevetek, mosolygok, felszabadult vagyok.


Heti egyszer kell méredzkednem és eddig nem is volt túl nagy gond, de az utóbbi méredkedés óta megint felerősödött minden, megint naponta mérem magam, gyakran leszek rosszkedvű, számolom a kalóriákat, méregetem az ételeket, italokat és vágyakozok fogyni.


Próbáltam annó hosszú ideig pszichológussal illetve pszichiáterrel is, de egyszerűen nem jutottunk előre.


Mennyi idő után kerül az ember abba az állapotba, hogy nem a mérleg meg a súlya jut eszébe ha éhes és nem kalóriasámolgatás meg kimérés után vesz magához ételt?


Előre is köszönöm a tanácsokat!



2018. szept. 28. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Ez kizárólag rajtad múlik.
2018. szept. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet válaszolni,. Nekem sosem lesznek komoly táplálkozási problémáim, de rengeteget pörgök az evésen, különféle okokból (egyik hobbim a sütés-főzés, szeretek enni is, fofynom káéne s évek óta igyekszem odafigyelni, sokszor számolok - de ahogy neked, az nekem is sokat ront, így gyakran abbahagyom, értelme úgysincs). Ez akármeddig képes tartani, nekem sok éve. Sok múlik a pszichéden, kb. a legtöbb. Ha nem engeded el, örökké pörögni fogsz rajta.

Plusz minél tovább számolsz, annál automatikusabb, hogy ebédenként 12 mérést végzel, ha kell. Én néha totál el akarom hagyni a mérést, de automatikusan is csinálom, résen kell lenni. Bajom ugyan nem lesz belőle, ha mérek, de zavaró és jobban rápörgök az evésre, többet eszem így, pedig kevesebbet kéne.


Te is írod, hogy megint elromlott, ahelyett, hogy javult volna a helyzet. Bár remélhetőleg hosszútávon javul, csak most történt valami a fejedben, lelkedben, tudom is én, hol. De minél tovább élsz normálisabban, annál jobban vissza tudsz zökkenni a helyes kerékvágásba, valószínűleg egyre ritkábbak lesznek a visszaesések. Arra kéne ügyelni, hogy ha romlik a helyzet, gyorsan visszaállj, mert különben megint a negatív tendenciák erősödnek fel s azokat szokod meg újra. Fejben kéne rendet tenni valahogyan.

2018. szept. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!