Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Semmivel se eszem többet és mozgok kevesebbet mint régen, de 1 hónap alatt 5 kikot híztam. Elmúlt 1 hónapom igaz hogy stresszes volt... de ennyi. Ez mellett 2-szer, 3-szor annyi alvásra van szükségem mint a nyáron. A súlyfelesleg főleg az arcomon meg a hasamon látszik hogy nagyobb lett. Nem tudom mennyi köze van hozzá de rengetegszer fázom is s voltak korábban olyna gondjaim h nagyon kevés dvitamin van a véremben és hogy semmi olyant nem ettem meg a hízás elött de magas volt az inzulinom. (+ 2 éve volt egy 3 cm-s petefészek cisztám amit november végén uh-znak hogy ott van-e még) plusz hullik a hajam és rengeteg pattanás van a combomon s az arcomon

2018. okt. 1. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején mennyire volt magas az inzulinszint? Mértek emellé mást is, amivel együtt esetleg állapítottak meg inzulinrezisztenciát? Ezzel pl. a fáradékonyság, az indokolatlan hízás, vér D- vit. szint probléma, pattanások összefügghetne.

PCOS is utalhatna rá, de te egy cisztát írtál, azt nem tudom, lehet-e köze ehhez.

Természetesen sok más oka is lehet efféle tüneteknek.

Mindenképpen elmennék a háziorvoshoz elmondani az összes tünetet és kérni egy beutalót teljes vérkép+vizelet vizsgálatra. Csak ebből és az orvos véleményezéséből derülhet ki a probléma forrása.

Amúgy, ha az inzulint nem írtad volna, akkor az aluszékonyságról és ok nélküli hízásról és fázékonyságról a pajzsmirigyalulműködés jutott volna először eszembe. Az előző vérképben (és az mikor volt?) a TSH (ha mérték) rebdben volt?

2018. okt. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt mondták a D vitamint és az inzulint leszámitva tökéletes a vérképem. Nagyin sokszor voltam vér és vizelet vételen speciálison... nagy labor stb. De ezeken kivül semmi rosszat nem találtak korábban (juniusig) most november végén kell mennem hasi UH-ra meg ujra speciálisnak nevezhető vérvételre... (mondjuk gáznak tartom jogy egy UHra 2 és fél honaoot kell várni mert szeptember elején kértem időpontot...)
2018. okt. 1. 17:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Az jó, ha más nem volt.

Akkor elvileg most novemberben kiderül minden. Amúgy tényleg gáz, hogy ilyen sokat kell várni az időpontra, de ez sajnos sokszor van így.

2018. okt. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!