Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik az emberi szerveze...

Mi történik az emberi szervezettel ha kihagyja a zöldséget & a gyümölcsöt a táplálkozásából teljesen?

Figyelt kérdés
(Vagy nagyon hosszú időre)
2018. okt. 2. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
romlik az emésztése, ezek a rostok nagyon fontosak mert sok bélproblémát okoz hiányuk, leállhat a belek mozgása, kiboltosulások jöhetnek létre amik begyulladnak és az igen fájdalmas!! a vitaminok és ásványi anyagokról nem is beszélve.
2018. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az számít, hogy ezen kívül mit eszik. A zöldségekben, gyümölcsökben vitaminok és élelmi rost van, meg még biztos van bennük pár fontos anyag, amit lehet, hogy még nem is ismerünk. Ha ezeket bejuttatja a szervezetébe más forrásból, akkor makk egészséges is lehet az illető.


Persze minden étrendi megkötés nehezíti azt, hogy az ember tápláléka az összes szükséges anyagot megfelelő arányban tartalmazza. A legegyszerűbb a normál, vegyes, minél változatosabb étrenddel elérni ezt.

2018. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Olvass utána a zerocarberek étkezésének. Én érdekesnek találom, de mivel nem érint és úgysem értem a szakszövegeket, nagyon keveset tudok a témáról. Azt igen, hogy a nulla rosttal lehet egészségesen élni, a kevés a probléma. Átalakul a bélflóra és kész.

Tizenévekig tuti élnek növények nélkül emberek láthatóan egészségesen, arra van példa azért "bőven" (ritka, de ennyi milliárd emberből így is sok ilyen van, saját fórumaik vannak meg minden).


Ha kimarad a zöldség, a gyümölcs, de marad elég rost, az egy más műfaj, nem tudom, olyankor mi van. Nyilván az számít, mit eszik, kimarad-e valami fontos tápanyag vagy sem. Valószínűleg működhet a dolog. Az előbb nem írtam a C-vitaminról, de abba is belefutottam, hogy szénhidrátszegény étrenden leesik az igény vagy efféle? Ezért van az, hogy az eszkimók és a mai zerocarberek sem kaptak/kapnak skorbutot egészen kevés C-vitamin bevitele mellett sem. Nem vagyok tudós, aki ezzel az állítással kezdeni tudna valamit, de hihető, egyrészt az eszkimók s az évekig velük élők miatt (ez nem genetika, általános emberi dolog), másrészt tudjuk, hogy az ember mennyire fantasztikusan mindenevő s mennyire ügyesen kezel bizonyos dolgokat, az is köztudott, hogy a tápanyagigény változik a körülményeknek megfelelően. Bizonyos dolgokkal nincs mit tenni, fehérje egész rendesen kell, zsír is napi néhány deka, de a rost vagy a C-vitamin már rugalmasabb, úgy látszik.

2018. okt. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! Mindenkinek ment a zöld!

Ha valaki tud valamit a témával kapcsolatban ne tartsa magában!!

2018. okt. 7. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!