Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Súlyos problémák vannak az...

Súlyos problémák vannak az étkezésemmel, de nem merem őket felvállalni senkinek sem. Az orvosaimmal sem voltam őszinte, és a családommal sem. Most meg szerintem beteg lettem és nagyon félek. Kérlek ne ítéljetek el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

21/L vagyok, és kövér.

Jelenleg 90 kg, de voltam már 110 kg is, tavaly októbertől májusig diétáztam, és azalatt adtam le 20 kg-t. Akkor megvolt a hajtóerő, hisz pont akkor ismerkedtem meg egy fiúval, akivel utána össze is jöttem. Életem első szerelme volt.

Májusban már nem éreztem azt, hogy folytatni akarom a diétát, így abbahagytam. Azóta folyton csak zabálok. Előtte is állandóan zabáltam, mértéktelenül és óriási mennyiségeket. Májusban ezt ismét elkezdtem és azóta nincs megállás.

Szeptember elsején, október elsején akkor megpróbáltam újrakezdeni a diétát, de nagyon rosszul lettem fizikailag attól, hogy nem ehetek cukrot, így mindig csak pár napig ment a diéta. Ijesztő, mert olyan mintha nagyon rá lennék függve.

Egyszer emiatt voltam pszichoterapeutánál is, ami segített, de még az akkor tanult trükkökkel sem tudom újra abbahagyni ezt.

PCOS-em és valószínűleg már IR-em is van, és simán megvan az esélye hogy ha így folytatom cukorbeteg leszek, de ennek ellenére csak zabálok. Nagyon ijesztő és tőlem kívülálló dolog ez. Mostanra talán már cukros is vagyok, nem tudom, nagyon rosszul vagyok néha, szédülök és cukoréhségem van még jobban mint eddig.

Jövőhéten megyek cukorterheléses vizsgálatra, mert már homályosan is látok, és amúgy több gondom is van, mert már nem is menstruálok.

Volt már szakember által összeállított étrendem, végig ettem már az összes Szafi péksütiket és ételeket, már úgy érzem hogy az évek alatt sok mindent kipróbáltam. Kezdem elveszteni a reményt.

Szeretném ha nem sóvárognék ennyire, hogy ne kelljen megennem egy csokit ahhoz hogy normálisan érezzem magam. De nem merem mondani senkinek. A barátommal sem vagyok őszinte, nem mondtam még el ezt neki. Nagyon szégyellem magam, és néha öngyilkossági gondolataim vannak, annyira szeretnék vékony és egészséges lenni, de egyszerűen mostanra már fizikai tünetei is vannak, ha nem zabálom tele magam. :(


2018. okt. 3. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne vékony akarj lenni, csak normál súlyú. Kérj orvosi segítséget a fogyáshoz akkor is, ha az derül ki, hogy nem vagy cukorbeteg.
2018. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Orvossal legyél leges-legelsősorban őszinte, és kérj segítséget. Te is tudod, hogy ez nem jó, az orvos pont azért van, hogy segítsen, de csakis akkor tud, ha te ezt hagyod neki, akkor nem, ha nem működsz közre vele. Hidd el, ha orvosi segítség van a hátad mögött, a családodnak is sokkal könnyebben el fogod tudni mondani. Orvoson pedig elsősorban ilyen problémákkal foglalkozó szakemberre gondolok, aki nem csak a dolgok fizikai részét nézi, mint PCOS, IR, cukorbetegség, hanem a lelki tényezőket is.

Még egy tipp, amit meg tudsz te is csinálni: minden nap tegyél valamit meg az egészségedért, kezdd valami apró dologgal, amit nem túl nehéz megcsinálnod, pl. hogy csoki helyett egy marék diót vagy mogyorót eszel meg naponta 1x, de ez csak egy ötlet, bármi lehet, csak az egészségedért tedd. Tehát valami egészségtelent válts ki naponta 1x valami kevésbé egészségtelenre, és közben foglald el magad valamivel, ami örömet okoz, legyen egy jó könyv, vagy film, vagy bármi, amit szeretsz csinálni. Ha egy ilyen apróbb változtatás már megy, akkor beiktathatsz egy másikat, a lényeg, hogy ne drasztikusan próbálkozz bármivel, mert az magadtól nem fog menni. Olyan célt tűzz ki, amit első körben el tudsz érni, és fokozatosan könnyebb lesz.

2018. okt. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A leírás alapján nagyon súlyos a helyzet, lehet, hogy szakember nélkül nem megy...


Milyen diéta volt, amit nem bírtál? Lehet, hogy nem vagy kifejezetten cukorfüggő, bár ugye az is létezik, csak valami más hiányzott, egyesek túl szigorúan diétáznak, illetve ha neked speciel sok szénhiidrát kell, akkor azt nagyon lecsökkentve gond lehet. De a szénhidrátnak semmiképpen nem kell hozzáadott cukornak lennie (egy kevés viszont szinte mindenkinek belefér).


Cukormentes csokit próbáltál már? Vagy kevés csokit, amiben van 2 gramm cukor. Mi történik akkor? Sokan a csokit a kakaó miatt szeretik, szeretjük...


Jó étrend kellene, amin nem is tudod túlzabálni magad, legalábbis ha nem akarod, akkor nem. Van, akinek majdnem mindegy, de vagyunk olyanok, akiknek ég és föld a jó és a rossz étrend, akkor is, ha a tápanyagbevitel mindkettőnél jó. Rengeteg étel után és éheztem már rossz étrenden, szerencsére ezen egy életmódváltás segített.

2018. okt. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!