Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A gyermekem semmilyen vitamint...

A gyermekem semmilyen vitamint, gyógyszert nem akar bevenni, szeretnék neki E-vitamint adni, ezért ki akarom szúrni a kapszulát és a tartalmát az ételbe csepegtetni. Így is hatásos?

Figyelt kérdés
2018. okt. 4. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem akarja bevenni? Elvi oka van vagy fél lenyelni a tablettát?
2018. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyszer megakadt a torkán, persze semmi baj nem volt belőle, de megijjedt.
2018. okt. 4. 14:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az E vitamin zsírban oldódó vitamin.

Ha az ételbe csepegteted, hatásos marad, de meggondolandó, hogy a gyári lészítmény helyett a

- búzacsíra

- búzakorpa

- teljes gabona magvak

- szójabab

- növényi olajok

- brokkoli

- spenót

- kelbimbó

- tojás

gyakoribb étrendbe iktatása trmészetes úton fedezi a szükséges mennyiséget.

2018. okt. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Kapszulát nem szabad felbontani és úgy bevenni, árt a gyomornak, annak bélben kell oldódnia. Jobban teszed ha természetes anyagokkal viszed be az E vitamint a szervezetébe, biztosan szívesen megeszi az olajos magvakat, piríts neki natur napraforgót, tökmagot, mogyorót, mandulát. Tojás, húsfélék, máj is E vitamint tartalmaz.
2018. okt. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyermekeknél szirup, vagy cseppek formában kell beadni. A cps felbontása nem jó ötlet.
2018. okt. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gasztroenterológus ajánlotta,hogy szúrjam ki a bogyót,és úgy adjam a lányomnak kb 1 éves korától kúraszerűen.
2018. okt. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze én a szájába csepegtettem,mivel még szopott.
2018. okt. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
A kapszula legkésőbb a gyomorban szétesik, E-vitamint meg oldatban is lehet kapni, nincs semmilyen észszerű kockázata a tervezett módszernek. Annyit hozzáfűznék, hogy a legtöbb kapszulázott E-vitamin csak alfa-tokoferolt tartalmaz és - különösen fiúk esetében - egészségügyi kockázata van az alfa külön szedésének. Természetes formában ugyanis többféle tokoferol alkotja az E-vitamincsoportot.
2018. okt. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy nagy kárt nem teszek, ha kiszúrom és úgy adom neki oda az E-vitamint.
2018. okt. 5. 07:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hatásos marad akkor is.
2018. okt. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!