Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy a francban lehet tartani...

Hogy a francban lehet tartani a napig 50 g cukor bevitelt? Mert elvileg ennyi az egészséges

Figyelt kérdés

2018. okt. 8. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Simán.

Én körülbelül 20 éve nem eszem cukrot, gyári péksüteményt, cukros termékeket és nem iszom üdítőket.

2018. okt. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Én meg azt nem értem, hogy lehet ennyit bevinni egy nap. Egy evőkanál cukorral iszod a teát? Vagy 5 kockacukrot teszel minden egyes kávéba, amit megiszol?

Én évek óta cukor nélül iszom ezeket, esetleg a mézzel, sütivel viszek be valamennyi, de ennek a mennyisége elhanyagolható.

2018. okt. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
És ha vki túllépi az 50 g-ot miért is egészségtelen? Mert fenállhat az elhízás veszélye? És aki nem konkrét cukor formájában eszi meg, hanem péksüteményként? Az még többet megeszik és akkor ő egészségesnek mondható, mert cukorból ugyan nem evett 50 g-nál többet? Minden táplálékot glükózként fog a szervezet felhasználni, inkább azzal kéne foglalkozni, hogy annyit vigyen be, amennyivel még nem keletkezik ebből túl sok, h el is raktározza.
2018. okt. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3

Nem, nem azért.

Nem, nem így van.

Utána tudsz olvasni orvosi lapokban, túl hosszú lenne leírni.

2018. okt. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Na ne mond. Biológus vagyok, csak értek már hozzé.
2018. okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5

De mondom, mert nem vagy orvos.

2018. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hozzáadott cukorról van szó, vagy a gyümölcsök cukortartalma is beleszámít?
2018. okt. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Könnyen. Még szénhidrátból is lazán alá lehet menni napi 50 grammnak, no persze, ez nem mindenkinek olyan egyszerű.

Hozzáadott cukorból sok éve nullán vagyok, leszámítva egyes rendezvényeket, rokonlátogatásokat, azt egyik napról a másikra elhagyta a családom, gond nélkül.

Az egyszerű cukorbevitelemet nem nézem, de nyilván amikor a szénhidrát kevés, akkor az is. Amikor a szénhidrát sok, annak zöme keményítő, így szerintem ritkán megyek a fenti érték fölé, de gyümölcsszezonban simán előfordul és butaságnak tartom, hogy egészségtelen lenne.

2018. okt. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Amúgy az első két válaszoló tisztában van azzal, hogy ha egy nap megeszek egy banánt és egy nagyobb almát akkor már 35 gramm cukornál vagyunk nagyjából? Vagy ti azt gondoltátok hogy csak sütiben, üdítőitalokban van cukor?
2018. okt. 8. 19:23
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Ha már itt tartunk, hozzáadott cukor is van kismillió termékben, nem kell édesnek sem lennie hozzá...


De valljuk be azt is, hogy az, hogy "cukor", bármit jelenthet, répacukortól a csomagolásokon feltüntetett "cukor" értéken át a szénhidrátig (legalábbis a nettóig, az élelmi rostot vagy a kalóriamentes poliolokat már nem tekintem cukornak - az utóbbit csak nevezem annak, itthon, de ez nem teljesen szabályos - , a keményítőt még végülis igen, hiszen az összetett cukor). Kb. senkinek sem volt világos eddig, hogy a gyümölcsök cukrát beleveszed vagy sem.


De most tudjuk. Nos, erősen sajnálom azt, aki szerint sok gyümölcsöt enni tutira egészségtelen (van, akinek az, de az ne érdekelje már a többieket).

2018. okt. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!