Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok rosszul zsíros...

Miért vagyok rosszul zsíros és olajos ételektől?

Figyelt kérdés
Egészségesen élek. Oda figyelek nem hízzak el. Nem iszok szénsavas, koffein, alkoholt italt. Ritkán szoktam enni zsíros vagy olajos ételeket, amitől utána rosszul leszek tőle. Rosszullét: puffadás, fáj a gyomrom, hányinger, kicsi szédülés, böfögés. X óra múlva jobban leszek. Ma ez történt, ebédre ettem olajos ételt, amitől rosszul lettem, 14:00 óra felé már jobban lettem. Mitől lehet? Érzékeny lenne a gyomrom ilyen ételektől?

2018. okt. 9. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az epéddel lehet gond.
2018. okt. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem tudod megemészteni a zsírokat, lipázt. Vannak emésztőnedveket tartalmazó gyógyszerek, pl neo-pampur, kreon stb. Vagy egész egyszerűen a te hormontípusodnak nem megfelelő a zsírdús táplálkozás. Olvass utána a neten.
2018. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Epe problémával milyen szakorvoshoz kell menni?
2018. okt. 9. 14:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Apukámnak is ez az egy dolog jelezte, hogy gond van az epéjével, hogy zsíros dolgoktól, vagy állott olajban sütött ételektől napokig émelygett. Neki végül is kiderült, hogy epeköve volt.

Gasztroenterológushoz kell menni.

2018. okt. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bazita ***** válasza:

Milyen zsirrol van szó?

Nálam még az is felmerül, mert pl növényi olajokat (pálma, napraforgó, kukorica) én hagynám, és max kokuszzsirt tolnek meg olivat, meg állati zsírokat.

2018. okt. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!