Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Soványnak nem rossz lenni?

Soványnak nem rossz lenni?

Figyelt kérdés
Nem normál testalkatúnak vagy vékonynak, hanem soványnak.
2018. okt. 9. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobb, mint kövérnek! Voltam már sovány is, most meg sajnos igen jó húsban vagyok. Soványnak lenni jobb volt.
2018. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez egyéni is. Van, aki iszonyatosan fázós és keményebb felületen fáj ülnie, ahhoz képest, amikor ugye több háj volt rajta...

Engem 10 kiló feleslegnél is zavar kicsit, hogy nincs a hátsóm úgy kipárnázva, mint 30 kilónál, mi lesz, ha lefogyok, ajajjj. Sovány nem leszek, utálnám, nem tetszik, nem egészséges, nem bírnék egy rövid böjtöt sem...

2018. okt. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Éppen erről jutott eszembe, hogy most megint inkább vékony vagyok, mint normál, és alváskor már eléggé nyom a csontom.


Van, ami még nehéz a fentieken kívül a soványságban?

2018. okt. 9. 21:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Én gyenge vagyok hozzá, zavar, hogy olyan alapvető terhelés nehezemre esik, amit más csuklóból kiráz (pl. felmenni egy hegyre). Emellett nem bírok ki sok időt evés nélkül, ha a szervezetem úgy dönt, hogy elfogyott a tápanyag, akkor kb 5-10 perc alatt az ájulás szélén vagyok, és hirtelen innivaló/cukor kell. (Lehet ennek más okai is vannak, és biztos közrejátszik az is, hogy egyszer megtapasztaltam, hogy meddig (nem) tudok eljutni reggeli nélkül.) Mivel sokat kell fa székeken ülnöm a nadrágjaim rendszerint kikopnak, kiszakadnak a fenekükön. Nem tudom, hogy ez a jobb, vagy ha a combomon szakad ki.

Sok ruha úgy áll rajtam, mintha egy vállfára akasztanád, ez különösen igaz a most divatos lenge anyagú, szép esésű illetve a nyakig begombolós blúzokra.

Összességében viszont inkább a soványság, mint a husis testalkat, azt nem tudnám elviselni szerintem. (Plusz nekem gerincproblémák miatt különösen nem ildomos meghíznom.)

2018. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amikor nagyon sovány vagyok, akkor zavar, nem nézek jól ki és az is rossz, hogy mindenki sápítozik, hogy mennyire lefogytam. Gyerekként is mindig sovány voltam, ilyen az alkatom. Nagyon nehezen tudok magamra szedni pár kilót, ilyenkor jobban érzem magam.
2018. okt. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De, rossz. Annyit nem árt talán, mint az elhízás, de nem tesz jót a belső szerveidnek, a csontjaidnak, az ízületeidnek stb.


Ha a szervezet nem kap elég naftát, tönkremegy.

2018. okt. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csontoknak, ízületeknek miért nem tesz jót maga a soványság?
2018. okt. 14. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!