Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy néz ki egy anorexiásokat...

Hogy néz ki egy anorexiásokat vagy bulímiásokat a fogyásban segítő csoport?

Figyelt kérdés

Puszta kíváncsiságból; fogyókúrás tippeket adnak? Vagy versenyeket csinálnak, hogy ki éri el az x kilót leghamarabb? Vagy szelfiket tesznek ki magukról "kövér vagyok" címszóval? Vagy hogy néz ki és hány éves korban "divat" a tagjának lenni? Ezek élőben is mennek vagy csak neten keresztül?

És mi történik, ha napvilágra kerül (ergo szülők, hozzátartozók meglátják)? Lenyomozzák a tagokat és az alapítóval együtt kényszerkezelésre vagy börtönbe küldik őket veszélyeztetésért?


Azért is érdekel, mert az én időmben nem voltak ilyen csoportok vagy ha voltak is, jól el voltak titkolva és az egykori emlékeimből (régi anorexiás gondolatok, érzések, stb) próbáltam összerakni hogy hogy nézhet ki egy ilyen csoport de nem tudom jól képzelem e el. Csatlakozni meg nem szeretnék csak azért, hogy a kíváncsiságom csillapítsam.



2018. okt. 10. 05:16
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Gondolom segítik egymást tönkretenni, meg magyarázzák maguknak a hlyeségeiket és egymáshoz fordulnak önigazolásokért, mert normális emberek tudják róluk, hogy nem normálisak, de ezzel nem akarnak szembe nézni. És nemhogy nem érzik betegségnek a fentieket, de még azt hiszik, hogy ez divatos, meg jó, meg ilyenek...


Betegek. És az internetnek hála a beteg emberek jobban egymásra tudnak találni, a mentális betegségeiket hogy együtt erősítsék.


Régebben is voltak abnormális szubkultúrák, csak nehezen tudtak tagokat verbuválni maguk közé. Ezek a határok már megszűntek. Most könnyebben lehet mindenki elmebeteg úgy, hogy sajátféléi közt normálisnak érezze magát....

2018. okt. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt nagyon jól megfogalmaztad. Ment a zöld pacsi.


Sajnos én is beleestem az étkezési zavaroik csapdájába, de szerencsére akkor még nem volt ilyen fejlett az Internet, így nem csöppentem a hülyeségeimet támogató sorstársaimba - és én sem ronthattam meg így másokat.

2018. okt. 11. 16:08
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Főleg koplalási tippek és nagyon sovány lányok képei vannak fent, esetleg kalóriaégető edzések, tippek, hogyan lehet elnyomni az éhséget. Sokan leírják a kezdő, a mostani, illetve a célsúlyukat, esetleg hogy hány kalóriát esznek egy adott napon, és van, aki képeket is tesz ki az alakjáról, összehasonlításokat, hogy mennyit fogyott x idő alatt.

A tagok nagyrésze olyan 13 és 25 év köré tehető korban, de akadnak néha efölött is, alatta nagyon ritka az ilyesmi szerencsére.

Élőben nem hiszem, hogy menne az ilyesmi, nem küzdenek annyian egy környéken belül étkezési zavarokkal.

Ha szülő, hozzátartozó meglátja, minimum elbeszélget a gyerekkel a problémáiról, esetleg orvoshoz küldi. Nem hiszem, hogy lenne bármi komolyabb jogi következménye, nem illegális dologról van szó. Ennyi erőből a fogyasztó tabletták és hasonló káros dolgok gyártói is börtönbe kerülhetnének.

Keress rá, hogy ,,pro Ana", és te is meglátod. Nem kell sehová ,,csatlakozni", hogy megnézhess ilyen oldalakat.

2018. nov. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!