Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg van olyan ember...

Tényleg van olyan ember akinek napközben muszáj ennie?

Figyelt kérdés
Most az új munkahelyemen egy női kollégám van, akivel egész nap együtt dolgozunk. Nap közben viszont 3-szor is meg kell állnunk mert muszáj ennie valamint, mert különben nem bír semmit sem csinálni. Ilyen tényleg van? Én már évek óta nem szoktam nap közben étkezni, este 6-7 fele mikor hazaérek szoktam először enni. Egyszerűen nem tudom azt elhinni hogy pár étkezés kihagyását mások simán megérzik. 22/F

2018. okt. 11. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Normális ember eszik napközben is, az nem normális, amit te csinálsz.
2018. okt. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
69%
Sajnos én is ilyen vagyok.De ez nem normális
2018. okt. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Van bizony, szerintem az emberek többsége eszik napközben.
2018. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Az, amit te csinálsz, az a nem normális. Napi 5x kell enni, természetesen egészséges, jó ételeket.
2018. okt. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon egészségtelen amit te csinálsz.
2018. okt. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem hogy szoktak-e általában napközben étkezni. Hanem hogy muszáj-e. Ma is épp a leg időkritikusabb munkafolyamat közben fogta magát a kollégám és ment el ebédelni, mert "muszáj".

Már másoktól is hallottam, hogy ha nem esznek nap közben akkor annyira elmegy az energiájuk, hogy simán összeesnek. Ilyen létezhet? Tényleg vannak ennyire "gyenge" emberek?

2018. okt. 11. 17:32
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ha kihagyom a reggelit akkor leesik a cukrom és rosszul leszek. ( fruktóz allergiám van).

A párom is ha már érzi hogy nagyon éhes, akkor ingerült lesz, veszekszik.

Ha éhes vagy, akkor korog a gyomrod, nem tudsz koncentrálni, megfájdul a fejed.

Szerencsére te nem ilyen vagy, de attól még másnak szüksége van a napi többszöri étkezésre.

2018. okt. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eszek napközben, de adott esetben, ha tényleg nincs más megoldás, egyszer-egyszer el tudom halasztani vagy ki tudom hagyni az étkezést.
2018. okt. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az ebéd szavunk teljesen véletlenül keletkezett...
2018. okt. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

Az emberek többsége többször eszik egy nap és sokuknak átkozottul nehéz máshogyan csinálni, ilyen-olyan okból.

Mint az éhezést evolúciósan elég jól tűrő emlősfaj, kicsit nekem is fura, milyen érzékeny tud lenni az ember, de ez már csak ilyen. Nyilván minden egészséges s tartalékokkal rendelkező ember bír pár hét éhezést is, de attól még 1-2 étkezés kihagyása is okozhat problémákat az elején s gyakorlatlanul sok böjtölő ember nem tud dolgozni.


Én az alvásra vagyok érzékeny, képtelen vagyok egyetlen éjszakát is kihagyni, míg ez mindenkinek ment, akit ismertem s tudtam róla eme infót. Másoknak az evés ilyen, de bevallom, nekem is volt már, hogy gyengébb voltam, pedig kevesebb, mint 24 órája ettem. Csuda tudja, miért.


Egyáltalán nem egészségtelen egyszer enni naponta, ha valakinek az passzol. Nekem egyszer vagy kétszer is jó, de két evéssel általában túl sok kalóriát viszek be és rosszabbul is esik, kicsit már éhezem úgy, eggyel pedig minden tökély s megvannak az egészségügyi előnyei az elég kis evési ablakos időszakos böjtnek, utána lehet olvasni. Nyilván aki nem tudja csinálni, annak nem jó. Én utálok éhezni, az egész napos jóllakást szeretem, ahol az energiaszintem és a közérzetem a legjobb.


Nem vagyunk egyformák. Elég fura tévhit, hogy az embernek folyton ennie kell, akkor is, ha pokolian éhezik apró adagok mellett.

2018. okt. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!