Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mért adnak egyes mai fiatal...

Mért adnak egyes mai fiatal anyukák csomó mini fánkot az 1-3 év közötti gyermeküknek ebédre?

Figyelt kérdés

Nem csodálkozóm, hogy a mai gyermekek fogak már 1-3 éves kor között szuvasodva van. Régen a 80-90 években az akkori fiatal szülők soha nem engedték meg a gyermekiknek, hogy ebédre fő étel helyett édességgel lakjanak jól útközben haza felé menetelkor. Hanem inkább szendvicset vettek a gyermeküknek, és ha azt meg ették a gyermekek aztán ehették meg az édességet.



Onnan sejtem, hogy a 2-2,5 év körüli gyermek nem evett főt ételt ebéd idő alatt, hogy az anyuka mondta neki: jól laksz vele az ebédkor kicsim és nyújtotta felé a mini fánkkal tele zacskót. Ezt mind a Héven láttam.



2018. okt. 12. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%

A szwndvics is megemeli a vercukorszintet. Mert sokan a feher kenyeren kivul mast nem ismernek.


Amugy ma hazafele epp lattam hogy anya viszi a 6-7 eves gyereket es a kezeben energiaital...

2018. okt. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
de téged ez mit érdekel
2018. okt. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Valamikor pálinkába mártott kenyeret adtak a gyereknek. Addig is aludtak a babák, és nyugtuk volt tőle. Azért a mini fánk csak jobb..
2018. okt. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mert ilyenek ezek a mai fiatalok...
2018. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Tuti csinálták régebben is, a 90-es évek azért eléggé most volt már, modern időkben.

De az embereket évezredek óta nem érdekli az egészségük, mit csodálkozol? Nyilván van kivétel, de alapvetően a kényelem és az édességimádat übereli az egészségügyi szempontokat (mondom ezt egészségtudatos édesszájúként, szerencsére a kettő egyáltalán nem ütközik, bár nem a boltban veszem az édességeimet, azt nehéz).

2018. okt. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Vsgy mert mondjuk utaztak valahova, nem tudtak otthon enni ezért kivételessen fánkot ettek?
2018. okt. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Bazita ***** válasza:
50%

#2

Téged mit érdekel, hogy őt miért érdekli?

Itt mindenki azt kerdez, amit akar, húzzál már máshova.


#4

Komolyan a 3 éves gyereket akarod hibáztatni, amiért fánkot kap?


Szerintem egyrészt sok ember segghulye a taplalkozashoz. Amúgy az, hogy egyes anyukák, az mit jelent konkrétan? Hányszor láttál ilyet?


Másrészt ha megnézzük, hogy az elhízottak/cukorbetegek/egyéb nepbetegseggel élők aránya hogyan változik, tényleg az jön le, hogy szart eszünk, mert nincs jobb tippünk.


Hogy egy anyuka miért ad fánkot a gyereknek: lehet, hogy egyébként kap normális kajat, és ez tényleg csak desszert (merem remélni)

2018. okt. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én ma láttam egy anyukát két 5-8 év körüli gyerekkel, mindkettő kólát ivott. Az enyémek még sosem ittak kólát (kb. ekkorák), mert elmagyaráztam nekik, hogy az kb. olyan, mint ha kávéznának, az pedig felnőtteknek való.

A kisebbik még szénsavas üdítőt se ivott egyszeri pár korty kóstoláson kívül.

Persze van még ezeken kívül sok más egészségtelen étel, ital. Ha nem vagyunk otthon evésidőben és tudom, hogy nem jutunk normális ételhez, mindig viszek magammal ennivalót. Így is volt már olyan, hogy kénytelen voltam bemenni velük egy büfébe vagy pékségbe, ha ez nem gyakori, nem lesz tőle nagy bajuk. A bolti fánk nálam is az egyik legutolsó, amit megvennék, de nem mindenkit érdekel ez ilyen szinten. Esetleg a gyerkőc kihisztizte magának.

2018. okt. 13. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

a kóla még felnötteknek se való. egy pohárban minimum 4teéskanálnyi cukor lehet..

igya az akinek 2 apja van.

2018. okt. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jaja, kólát én sem iszok. A "felnőtteknek való" a kávéra vonatkozott :)
2018. okt. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!