Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gombamérgezés első tünetei?

Gombamérgezés első tünetei?

Figyelt kérdés

Étteremben gombás ételt fogyasztottam, és már utána 1 órával ment a hasam.

Most, 22 óra elteltével még mindig fáj és sűrűn megy a hasam. A közérzetem sem túl jó. Lehet ez valami komolyabb gombamérgezés? Mert bár émelygek, de hányni nem hánytam. Mikor forduljak orvoshoz vagy gondoljak valami komolyabb bajra? Ennyi idő elteltével már durvább tüneteknek kellene lenni, vagy nem törvényszerű?



2018. okt. 14. 19:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
a gonba mérgezés nem játék! Azonnal fordúlj orvoshoz! A mérges gomba téma nagyon veszélyes!!!!
2018. okt. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha normális étteremben etted, akkor szinte kizárt, hogy mérgező gombát használtak volna fel. Inkább valami fertőzésed van, és az sem feltétlen az éttermi kajától, de persze ez sem kizárt, hiszen a köjálnak is csak véges sok embere van, nem tudnak mindig mindenhol ott lenni.

2018. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Az éttermek úgy tudom csak konzerv gombát használhatnak. Így nem lehet gombamérgezés. Romlott lehetett a kaja esetleg?
2018. okt. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Értem én hogy veszélyes, de biztos vannak egyértelműbb tünetei is vagy tévedek?

Mert ha bemegyek a sürgősségire, szerintem hazazavarnak, főleg itt Egerben, ahová meghalni járnak az emberek.

2018. okt. 14. 19:54
 5/16 A kérdező kommentje:
Az étteremmel is beszéltem, de csak Vargányát használnak, ezt az infót kaptam. Nem konzerves! (Bár mi mást mondanának)
2018. okt. 14. 20:36
 6/16 anonim ***** válasza:

Elég durva lenne, ha étteremben mérges gomba lenne, ennek nem sok esélyt adok. Viszont az emberek egy része nagyon érzékeny a gombára, simán az általad írt hatások jelentkeznek úgy, hogy ugyanattól az ételtől a többi családtagnak semmi baja sem lesz. Erről lehet szó. De ha komolyabb, gyanús jel lenne, akkor azért menj orvoshoz s ne érdekeljen, hogy mit szólnak, az egészséged, életed azért fontosabb.


Ennyi idő múlva már durva tüneteknek kellene lenni? Nem, ez nem így működik, sokféle gombamérgezés van s némelyiknél ennyi az egész. Másnál gyorsan jön a dolog, de nem kezelve bele is halsz rövid úton, némelyik halálos mérgű gombánál pedig sok napig lappang a dolog, majd észreveszed, de addigra már visszafordíthatatlan szervi károsodásod lesz. Biztosan van még másfajta is, nekem ezek ugrottak be, sokat olvasgattam erről, mivel sokat gombászom. Persze mérgező gombát csak úgy eszem, ahogy nem mérgez (ma pl. alkohol mellett mérgezőt ettem, persze alkohol nélkül, a múlt héten pedig nyersen mérgezőt, persze alaposan megfőzve).


De újra leírom, éttermi gombánál nem aggódnék ilyen kis esélyű dolgon, bizonyára érzékeny vagy és kész. A családomban már többször volt ilyen, hasmenés az egyik családtagnál, semmi a másiknál.

2018. okt. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igazából szeretem a gombát, és szerintem bírom is. Sok csiperkét és laska gombát eszem. Vargányát ritkábban.


Itt inkább attól parázok, hogy egy gombaszósz volt az étel mellé, és arról nem lehet megállapítani, hogy mit főznek és darálnak bele. Elmondásuk szerint, csak vargányát. Na mindegy.


Meglátjuk, hogy alakul az este és a holnapi nap. De jó lenne tudni, mire figyeljek, vagy milyen tünet esetén gondoljak komolyabb mérgezésre.


Miből derül ki, hogy komoly a dolog? Vérvétel? Mert mint írtad, sokszor a tünetek először erősek, aztán elmúlnak, (itt gondolom mindenki egy gyomorrontásra gondol, és ezzel le is rendezi magában) aztán 2-3 nap múlva megjelenik egy komolyabb bajra figyelmeztető tünet, májkárosodás, és rosszabb dolgok.

Ezt hogy védekezze ki az ember?

2018. okt. 14. 20:49
 8/16 anonim ***** válasza:
A gombamérgezés tünetei jóval később jelentkeznek (fogyasztás után 6-8 óra) és nem hasmenés a vezető tünet. Ez tehát nem a gomba miatt van. Vegyél be 5 szem széntablettát és 1 szem Bolus adstringens tablettát.
2018. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Étteremben kérte meg a férjem a kezem anbak idején. Erdei gombás húst ettem. Egész éjjel a wc-ben voltam,hajnalban már elgondolkodtunk a mentőn...volt para rendesen. De helyre jöttem.


Amúgy volt a családban mérgezéses halál. Ott állítólag csak a galóca spórája volt az ehető gombán rajta. Ketten haltak meg...


Vigyázni kell. Azóta nem nagyon eszek gombát.

2018. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Értem. De nekem egy pontos leírás kellene a lefolyásáról. Kronológiai sorrendben. Részvéten a családban történt tragédia miatt! Pontos kórlefolyást tudsz írni? Mert azt sehol sem találni, és szerintem másnak is hasznos lenne. Köszönöm
2018. okt. 14. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!