Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenység miatt...

Laktózérzékenység miatt rettenetes gyomorfájás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hazajöttem a suliból, álmos voltam, o!yan mint egy zombi. Az asztalra volt téve ilyen tejszínes bonbon, és négyet fel is faltam mire elfelejtettem, hogy nekem nem is szabadna. Ez kb. egy órája volt, erre való tablettám pedig nincs, mert a szüleim hülyeségnek találják és nem vesznek. Egy kis ideje rettenetesen kavarog a gyomrom és hányingerem van, nem bírok az ágyból felkelni. Hogyan lehetne minél hamarabb elmúlasztani? Már fél liter vizet megittam, de nem jobb. Szódabikarbóna? Vagy valami más?
2018. okt. 17. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogalmazásgátlót is bevetted ijedtedben? “négyet fel is faltam mire elfelejtettem, hogy nekem nem is szabadna.”


Na mindegy, még mielőtt nagyobb drámát csinálsz: most puffadni fogsz, aztán fingani, majd esetleg a vécén is dolgod lesz. Közvetlenül ezután nyomtalanul elmúlik a pocikafájcsi. Gyógyszertárba amúgy te is elugorhatsz, bár mire visszaérnél, addigra pont el fog szállni (szó szerint) a probléma.

2018. okt. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lemehetnél a gyógyszertárba venni erre valamit, vízet nem szabad rá inni, annál lassabban szívódik fel. Esetleg még Dipankrin.
2018. okt. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia! Honnan tudod, hogy laktózérzékeny vagy? Kivizsgáltak már ez ügyben? Én is az vagyok, de egy-két ilyen bonbontól nem hiszem, hogy bajod lenne... De nem akarok hülyeséget mondani, menj orvoshoz.
2018. okt. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van, aki kis mennyiségre is érzékeny. Én nem bírom a laktózt, tejfehérjére enyhén vagyok érzékeny. Már kitapasztaltam, hogy a kávéba tett egyetlen kiskanál tejportól is minden bajom van. A bonbonban is lehet nem kevés tejpor, ami koncentráltan tartalmaz laktózt és tejfehérjét is.

Amit ilyenkor tenni tudsz, az tényleg az, hogy kivárod, amíg jobban leszel. Máskor figyelj oda jobban, és ne egyél "félre". A szüleiddel pedig beszélj, mondd el nekik, hogy érzed most magad. Legalább ilyen esetekre tartsatok otthon laktázenzim tablettát (bár úgy tudom, étkezés előtt kellene bevenni).

2018. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!